Кремль заявляє, що не тисне на Україну – лише попереджає

  Москва відповіла Європарламенту на закиди про тиск на Україну та інші держави Східного партнерства. У Брюсселі виступив постійний представник Росії при Євросоюзі, Володимир Чижов. За його словами, Російська федерація не збирається силоміць тягнути будь-яку країну до Митного союзу через відносини з ЄС – вона, нібито, лише роз’яснює реальну ситуацію.

  На думку росіян, у разі підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом, Україна, Молдова чи інші держави не зможуть стати повноправними членами Митного союзу. А це, своєю чергою, відобразиться на митно-тарифних питаннях – наголосив Чижов. Він уточнив: якщо згідно з угодою про асоціацію ті країни, які її підпишуть, повинні будуть дотримуватися певних вимог ЄС, а ці вимоги суперечитимуть зобов’язанням  Митного союзу – то конфлікту уникнути не вдасться. 

  Крім того, дипломат зауважив, що ЄС – на відміну від Митного союзу – ніколи не обіцяв Україні повноправного членства у своєму об’єднанні. Нагадаємо, раніше Європарламент ухвалив резолюцію, котра засуджує тиск Росії на країни Східного партнерства. Страсбург заявляє – дії Кремля є неприпустимими, Москва має поважати політичний вибір країн, що бажають зближення із ЄС. Йдеться про Україну, Молдову та Вірменію.

  Попередній матеріал
  Євродепутат: рішення про асоціацію можуть прийняти вже у жовтні
  Наступний матеріал
  5 населених пунктів на Одещині досі підтоплені
  Теги: