Посол США при ОБСЄ
Посол США при ОБСЄ Місія США при ОБСЄ

Кремль підриває припинення бойових дій на Донбасі – посол США при ОБСЄ

Російська агресія також розхитує основи, на яких ґрунтується безпека і стабільність Європи

Росія підриває зусилля з припинення бойових дій на сході України та відмовляється засуджувати залякування місій ОБСЄ. Крім того, країна-агресор продовжує порушувати права опозиції в анексованому Криму. Про це заявила тимчасово повірена у справах США в ОБСЄ Кейт М.Бернс під час промови перед Постійною радою ОБСЄ в Відні, передає "Голос Америки".

Як відзначила Бернс, саме Кремль підриває припинення бойових дій. "14 квітня, у той самий день, коли сили сепаратистів під проводом Росії оголосили про готовність відійти від Станиці Луганської, спостережна місія відзвітувала про напад російсько-сепаратистських сил на українські позиції. Протягом тижня спільні російсько-сепаратистські сили тримали 30 одиниць забороненої зброї, включаючи танки і гаубиці в 15 кілометрах від району розведення сил", – зазначила тимчасово повірена у справах США в ОБСЄ.

Крім того, вона наголосила: "Відмова Росії приєднатися до інших країн-учасниць і повністю підтримати спостерігачів, співвідноситься з тим, що вона не забезпечує доступ місії по всій території України, зокрема, на територіях, підконтрольних спільним російсько-сепаратистським силам".

Бернс зауважила, що російська агресія розхитує основи, на яких ґрунтується безпека і стабільність Європи, а також прямо суперечить ідеї цілісної, вільної та мирної Європи. "США рішуче підтримують суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України, непорушність її міжнародно визнаних кордонів", – підкреслила тимчасово повірена у справах США в ОБСЄ.

За словами Бернс, Росія продовжує порушувати права тих, хто протистоїть незаконній анексії Криму. Так, вона закликала припинити переслідування незалежного журналіста Миколи Семени. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Наслідки ворожого обстрілу мирних мешканців в Авдіївці - фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Україна відреагувала на візит речниці МЗС РФ Захарової до Криму
Наступний матеріал
Більше 50 тисяч тюльпанів: у польському Лодзі відкрили чарівну квіткову виставку
Loading...