Кравчук: Якби ми не відмовились від ядерної зброї, ми були б ще біднішими

  Якби Україна не оголосила без’ядерний статус, вона могла би стати заручником ядерної зброї, адже вона була російською і «червона кнопка» знаходилась у Москві, до того ж Україна не мала змоги обслуговувати цю зброю. Про таке в ефірі телемарафону «Українська незалежність» на «5 каналі» заявив перший Президент України Леонід Кравчук.

  «Ядерна зброя, яка знаходилась на території України була чужою – російською ядерною зброєю: кнопка в Росії, відтворення ядерної зброї в Росії. Ми нічого не могли б зробити з цією ядерною зброєю. Ми знали, що вона може бути спрямована, 165 ракет були спрямовані на Сполучені Штати Америки, будь-куди без нашої волі. І тому ми могли стати заручником ядерної зброї, тому що в 1998-1999 роках боєголовки втрачали свою надійність, їх потрібно було знімати та ставити інші, а ядерна зброя не продається. Ми могли зняти, а куди їх діти ми не знали, в нас не було заводів які б могли вилучити з відти стронцій, не могли його переробити», – заявив перший Президент.
   
  Кравчук зазначив, що сьогодні є політики які спекулюють на цьому питанні з метою отримання політичних дивідендів, але якби Україна не відмовилась від ядерної зброї – вона була б ще біднішою.
   
  «Людям вбили в голову за допомогою деяких політиків, які і зараз використовують цю тему для свого іміджу, що якби ми мали ядерну зброю ми були б великими – ми були б бідним, ще біднішими ніж сьогодні», – зазначив Кравчук.

  Попередній матеріал
  Кравчук не вважає себе винним у «прихватизації» держвласності
  Наступний матеріал
  Кравчук назвав свою найбільшу помилку
  Теги: