Кожара у Мюнхені намагався заперечити тортури Булатова і жорстокість «Беркуту»

  Першу неправдиву інформацію вітчизняний виконавець обов’язків міністра закордонних справ Леонід Кожара поширив ще до початку дискусії про Україну на Мюнхенській конференції з безпеки. В коментарі арабському міжнародному телеканалу «Аль-Джазіра» він заявив, що один з лідерів Автомайдану – Дмитро Булатов – почувається добре й не має серйозних поранень.

  Леонід Кожара, міністр закордонних справ України: «Фізично цей чоловік у гарному стані. Єдина річ, яку він має, це подряпина на одній з його щік».

  Щоби не дезінформувати своїх глядачів, перед заявою міністра Кожари, журналісти «Аль-Джазіри» показали власне відео, на якому зафіксовано стан Булатова в момент його прибуття до лікарні. Невідповідністю цих кадрів і слів чільника вітчизняного МЗС кореспондент здивувався і нагадав, що катування одного з лідерів Автомайдану засудили більшість західних країн. Під час самої дискусії про Україну міністр Кожара заявив, що влада виконала всі вимоги опозиції. Правдивість цієї інформації сам Кожара майже відразу ж і спростував, коли детально перерахував ці пункти. Виявилося, що з п’яти вимог протестувальників – президент, уряд і парламентська більшість виконали тільки одну.

  Леонід Кожара, міністр закордонних справ України: «У нас було п’ять головних вимог від опозиції. Скасувати закони, ухвалені шістнадцятого січня – ми зробили це; ухвалити тотальну амністію мітингарям – ми зробили це, але з умовою звільнення опозицією захоплених урядових будівель, не всіх, а тільки урядових. По інших питаннях – ми готові говорити».

  Відповідаючи на питання про тортури і зникнення активістів Майдану, міністр Кожара пов’язував ці явища з якимись терористами, що носять емблеми й вигукують гасла в нацистському стилі.

  Елмар Брок, голова комітету Європарламенту у закордонних справах: «Європейський союз має впевнитися, чи можуть українці вільно висловлювати свої думки, чи мають вони право на свободу демонстрацій, чи більше не викрадають їх і не піддають тортурам».

  Леонід Кожара, міністр закордонних справ України: «Я погоджуюсь з усім, що Ви сказали. Людей не мають викрадати в Києві, терористи не повинні вільно ходити по його вулицях».

  Спростовувати маніпулятивні заяви глави вітчизняного МЗС намагався представник української опозиції на дискусії – Віталій Кличко. У відповідь на черговий закид міністра Кожари про необґрунтований спалах насильства з боку мітингарів наприкінці січня, Кличко пояснив, що думають про причини загострення ситуації самі майданівці.

  Віталій Кличко, лідер партії «УДАР»: «Спочатку це були демонстрації за євроінтеграцію. Але два місяці людей, які в дуже складних умовах стояли на вулицях, ніхто не слухав, ніхто не прийшов до них і не озвучив якісь пропозиції. Тож одного дня люди вирішили – досить. Досить корупції, досить життя, в якому немає правил, досить існування в цій системі. Тепер це вже не Євромайдан – це боротьба народу із системою».

  В кінці дискусії міністр Кожара повідомив присутнім, що Майдан бореться не за демократію в Україні, а є технологією лідерів опозиції для здобуття кращого результату на наступних президентських виборах. Коли ж голова вітчизняного МЗС почав розповідати присутнім, що українська міліція не відповідає на дії терористів, оскільки має наказ не атакувати мітингарів – зокрема, й коктейлів Молотова – не кидала, Віталій Кличко показав альбом з фотографіями, які довели, що інформація міністра Кожари не відповідає дійсності. На цьому дискусія щодо України на Мюнхенській конференції з безпеки й завершилася.

  Олександр Войтко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Харківський бабак Тимко провіщає довгу зиму
  Наступний матеріал
  Тайські протестувальники бойкотують вибори
  Теги:
  Loading...