Конституційний суд розтлумачив поняття коаліції (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Коаліції вже немає, а дискусії про те, чи була вона життєздатною, тривають і досі. Конституційний суд оприлюднив кілька своїх рішень. Близько сотні регіоналів питали - чи може існувати коаліція, не маючи фактичної більшости голосів. У Конституційному суді повідомили що це питання не за адресою. Щодо формування самої коаліції то висновок суду наступний: її можуть створювати виключно фракції, а не окремі депутати.
  Також у Конституційному суді визнали що тимчасовий регламент Верховної Ради суперечить Конституції. Спрогнозувати правові наслідки такого рішення судді не беруться. Однак зазначають - тепер можна оскаржити усі рішення, ухвалені під час дії тимачасового регламенту - починаючи з квітня місяця.

  ***

  Тепер це рішення не викликає ніякого ажіотажу. У конституційному суді - Юрій Ключковський від НУНСу, Марина Ставнійчук - від Президента, БЮТівців і регіоналів немає. У кулуарах подейкують: на носі створення нової коаліції між цими політичними силами. Утім рішенням суду у Парламенті задоволені.

  А от механізм припинення діяльності коаліції у Конституції не прописаний. Якщо в майбутніх депутатських об`єднаннях знову з`являться зрадники, розпрощатися з такою коаліцією буде непросто. Тож, якщо внаслідок виходу з коаліції окремих депутатів, вона налічуватиме менше пловини парламетаріїв, то все одно вважатиметься більшістю.

  Ще одне рішення Конституційного суду - про нелегітимність тимчасового регламенту Верховної Ради. Цей документ - неконституційний і втрачає чинність з дня оприлюдення рішення суду. Вердикт ухвалили ще у середу, тож парламентські рішення останніх двох днів можуть бути поставлені під сумнів. Адже ухвалювалися в неконституційний спосіб. Утім через це Президент не розпускатиме Парламент - запевнила його представник у суді.

  Оскаржити, за бажання, можна буде не лише ухвалені в попередні дні Закони. Усі рішення Верховної Ради, проголосовані під час дії тимчасовго регламенту - йдеться про період з квітня цього року - можуть бути переглянуті в Конституційному суді.

  Наталія Жижко, Денис Ковальов, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.38Мб)
  Попередній матеріал
  Опитування: Тимошенко і Янукович є фаворитами на потенційних виборах Президента
  Наступний матеріал
  Біля берегів Австралії виявили сотні видів невідомих раніше морських мешканців
  Теги:
  Loading...