Конституційний суд оприлюднив рішення щодо законності Кабміну (репортаж)

  Поміж дощиком. Конституційний суд оприлюднив своє рішення на подання Президента. Віктор Ющенко звертався до служителів Феміди, чи законно перебувають на посадах члени Уряду Юлії Тимошенко. На думку глави держави, після того як торік у грудні сформувалася нова коаліція, мав помінятися і Уряд. Опоненти ж наполягали, що коаліція не нова, а переформатована.

  Вердикт суду такий: кандидатури прем`єра та претендентів на посади міністрів - виключно в компетенції коаліції. А от право це чи обов`язок - не уточнює. Голова Конституційного суду Андрій Стрижак пояснив: Основний Закон не містить конкретної відповіді на це питання. Юлія Тимошенко розцінила вердикт суду на свою користь. Віктор Ющенко розмірковує, чи скликати консультації щодо розпуску Верховної Ради.

  ***

  Коаліція трьох, створена в  грудні минулого року, не робила подання про призначення Уряду та Прем`єр-міністра. Кілька місяців тому Президент захотів з`ясувати - чи є це обов`язком новоствореної коаліції. Якщо так - то без такого подання перебування Юлії Тимошенко на посаді може бути поставлене під сумнів. А брак голосів у коаліції може призвести до розпуску Парламенту.

  Андрій Стрижак, голова Конституційного суду: "Внесення пропозицій Президенту України щодо кандидатури Прем`єр-міністра України, а також відповідно до Конституції України – щодо кандидатур до складу Кабінету міністрів належить виключно до повноважень коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді, сформованої відповідно до частин шостої, сьомої статті 83 Конституції України. Рішення є обов`язковим до виконання на всій території України, остаточним і не може бути оскаржене".

  Наталія Жижко, 5 канал: "І вашим, і нашим - так можна оцінити рішення Конституційного суду. Представники Президента і Парламента кажуть - такий вердикт їх цілком задовольняє. Однак висновки на майбутнє при цьому роблять абсолютно різні".

  Представник Президента в суді називає таке рішення очікуваним. Крім того, Марина Ставнійчук не виключає - тема дочасних парламентських виборів може знову виплисти на поверхню.

  Марина Ставнійчук, представник Президента в Конституційному суді: "Президент України повинен уважно почитати рішення Конституційного суду, вивчити всі обставини, які пов`язані з прийняттям – і юридичні, і фактичні. Президент України з цього питання проведе відповідні консультації з керівництвом Верховної Ради та керівництвом фракції Верховної Ради України".

  Із такою перспективою категорично не згоден представник Парламента Анатолій Селіванов. Він вважає -  рішення суду позбавляє Президента шансів розпустити Парламент. Лише створена після обрання парламенту коаліція в перший раз зобов`язана вносити кандидатуру прем`єра та формувати Уряд. При стовренні усіх наступних коаліцій це є лише її правом.

  Таке рішення не призведе до політичного протистояння, переконані у суді. Утім, голова Конституційного суду Андрій Стрижак визнає - повністю відповісти на запитання Президента не вдалося

  Цього разу у суді відбувся витік інформації. Напередодні оприлюднення рішення з`явилося в Інтернеті. Тож експерти вже встигли обговорити вердикт. Більшість із них вважають - висновок суду не дає Президентові права розпустити Парламент.

  Наталія Жижко, Ілля Шинкаернко, Сергій Щекочихін, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.79Мб)

  Попередній матеріал
  В столичних магазинах виявлено рибу зі стафілококом
  Наступний матеріал
  Авто в`їхало в натовп під час урочистостей в Голландії - є загиблі
  Теги:
  Loading...