Facebook / Командування Сил спеціальних операцій ЗС України

Комітет ВРУ узгодив проект закону про Сили спеціальних операцій

Закон про ССО – це перший важливий етап законодавчої роботи з нормативно-правового врегулювання діяльності цього важливого роду військ Збройних Сил України

Сьогодні Комітет ВРУ з питань нацбезпеки і оборони підтримав за основу проект закону про Сили спеціальних операцій із реєстраційним номером номер 4795. Про це повідомила народний депутат від БПП Ірина Фріз.

У своєму Facebook вона написала: "Закон України "Про внесення змін до Законів України щодо Сил спеціальних операцій Збройних Сил України" завершує перший важливий етап законодавчої роботи з нормативно-правового врегулювання діяльності цього важливого роду військ Збройних Сил України. Робота над ним тривала цілий рік і включала узгодження позицій з МО, ГШ, Командуванням Сил спеціальних операцій ЗСУ, РНБО, а також представниками командування SOCOM США, NATO Liason Office, Сил спеціальних операцій США, Литви, Великої Британії". За даними народної обраниці, до авторського колективу законопроекту увійшли Надія Савченко, Андрій Тетерук, Артур Герасимов, Андрій Левус, Тетяна Чорновіл, Дмитро Тимчук, Іван Вінник, Павло Кішкар та всі учасники робочої групи.

"Прийняття цього законопроекту дозволить підвищити потенціал Збройних Сил України за рахунок наявності у їх складі дієвого інструменту воєнно-силового стримування збройної агресії чи збройного конфлікту, захисту суверенітету, територіальної цілісності та національних інтересів України", – зазначила Ірина Фріз. З її слів, закон дозволить досягати воєнно-політичних і стратегічних цілей, передбачати та припиняти конфлікти на ранній стадії виникнення, забезпечити найбільш ефективне використання спроможностей Сил спеціальних операцій, а також чітко та раціонально розподілити їхні функції, завдання та відповідальність.

Депутат зазначила: "Попереду ще багато роботи з розбудови Сил спеціальних операцій, зокрема, розробки нормативних актів, створення законодавчих умов в соціально-економічній сфері для функціонування ССО ЗСУ та заохочення особового складу до проходження служби в цих елітних підрозділах. Але я переконана в успіху цієї роботи, незважаючи на брудний супротив агресора". Вона подякувала всім членам Комітету з питань національної безпеки і оборони "за конструктивну позицію і підтримку", а всіх учасників робочої групи – "за цікаву співпрацю, brainstorming та професіоналізм".

Тепер Ірина Фріз сподівається на швидке проходження законопроекту в сесійному залі та підтримку парламентарів, незважаючи на партійну та фракційну приналежність. "Ми маємо зробити все для законодавчого забезпечення діяльності Сил спеціальних операцій. Цього очікують від нас партнери країни-члени НАТО, цього потребує держава", – закликала жінка.

Як повідомляв 5.ua, у травні перша група сержантів Сил спецоперацій закінчила підготовку за стандартами НАТО.

Попередній матеріал
Портніков: Приїзд Суркова різко змінює масштаб перемовин у Мінську
Наступний матеріал
Санкції проти Росії виправдані її поведінкою – міністр фінансів Німеччини

Створення ССО: перша група сержантів Сил спецоперацій закінчила підготовку за стандартами НАТО

300 бійців ССО ЗСУ відпрацювали свої навички з десантування

Генштаб показав, як відбувається підготовка бійців Сил спецоперацій ЗСУ

Завіса таємності: як тренують Сили спецоперацій України за стандартами НАТО