5.ua

Клімкін: Україна стала заручницею боротьби за владу в Європі

  Така ситуація перешкоджає успішному просуванню переговорів щодо надання безвізу

  Україна в питанні безвізового режиму стала заручницею боротьби за владу між Європейським парламентом і Радою ЄС. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на полях зустрічі Ради глав ОБСЄ в Гамбурзі, передає "Укрінформ".

  Чільник української дипломатії виділяє кілька аспектів цієї проблеми.

  "Проблема на одному рівні полягає в тому, що Європарламент і Європейська Рада, так би мовити, боролися за владу, щоб показати, хто більше або не менше, принаймні, робить для європейських громадян", - зазначив Клімкін.

  Другий момент, за його словами, пов'язаний з національним рівнем, ситуацією з міграцією, терактами і майбутніми виборами. Клімкін переконаний, що в багатьох в головах залишається "прив'язка" безвізового режиму не тільки для України і для Грузії, а й для Туреччини. "Це питання теж закрите", - уточнив міністр.

  Натомість, тепер залишається низка технічних голосувань. Клімкін нарахував п'ять таких необхідних процедур. "Якщо не встигнуть на наступному тижні, то обов'язково встигнуть у перший тиждень січня", - зазначив Клімкін. Він також наголосив, що "на сьогодні це вже питання абсолютно не політики, це питання технічне і організації голосувань".

  Дипломат сподівається, що голосування в Європарламенті відбудеться уже незабаром, потому має пройти так званий тріалог – дискусія між Єврокомісією, Радою ЄС і Європарламентом.

  Загалом міністр закордонних справ позитивно налаштований та задоволений новинами з Брюсселя.

  Дивіться також: Представник України при ЄС розповів про порядок затвердження безвізу

  Попередній матеріал
  Полторак: Міноборони Німеччини направить військових консультантів до України
  Наступний матеріал
  Черги на кордонах: ранком на межі з Польщею застрягли понад 800 авто

  Клімкін обговорив з Генсеком ОБСЄ посилення присутності СММ у Криму

  На черзі – тріалог: Представник України при ЄС розповів про порядок затвердження безвізу