korrespondent.net

Клімкін назвав три ключові питання на переговорах голів МЗС "нормандського формату" та попередню дату

Поки міністр не бачить прогресу в узгодженні "дорожньої карти" Мінських угод

Зустріч голів МЗС у "нормандському форматі" щодо обговорення так званої "дорожньої карти" ймовірно відбудеться 29 листопада. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін після засідання уряду в середу, передає УНІАН.

"Ми обговорюємо цю дату (можливої зустрічі). Я нещодавно розмовляв з Франком-Вальтером Штайнмаєром. Ми визначили як можливу наступну дату – 29 листопада. Різні обговорюються місця. Але, звичайно, це залежить від того, що ми можемо реально показати в плані результатів", – повідомив голова МЗС.

Клімкін також зазначив, що поки не бачить прогресу в узгодженні "дорожньої карти" щодо реалізації Мінських угод.

"Поки що російська сторона відбивається від суттєвих кроків з безпеки, які мають бути здійснені саме зараз. І ці кроки полягають в тому, щоб ОБСЄ дійсно ефективно контролювало ділянку українсько-російського кордону, яка поки що нами не контролюється, щоб ОБСЄ контролювало всю територію Донбасу і почало кроки із роззброєння... І третій момент – це погодження мандату і погодження плану розміщення місії, яка має забезпечити вибори. Навколо цих трьох питань ведеться дискусія. Поки що прогресу там немає", – додав Клімкін.

Водночас, за його словами, наразі ведуться переговори і щодо поступів та зрушень у гуманітарних питаннях.

"Звичайно, дуже важливий для мене момент – це гуманітарна сфера. Зараз ми працюємо дуже щільно з Міжнародним Червоним хрестом для того, щоб він хоч мінімальний доступ отримав. Дуже сподіваюся на прогрес найближчими днями. Але загалом ми маємо просуватися до звільнення заручників, а не тільки до організації доступу Червоного хреста", – наголосив Клімкін. 

Нагадаємо, 21 листопада Порошенко і Меркель домовилися про зустріч голів МЗС Нормандської четвірки.

Як відомо, 19 жовтня лідери країн Нормандської четвірки  під час переговорів у Берліні домовилися про впровадження "дорожньої карти" імплементації Мінських угод.

Попередній матеріал
У Донецьку бойовики із школярів готують снайперів – Тимчук
Наступний матеріал
Єлісєєв назвав 5 принципових положень майбутньої "дорожньої карти"
Теги:
Loading...

Порошенко і Меркель домовилися про зустріч глав МЗС Нормандської четвірки