Хто такий Юрій Луценко. Довідка [репортаж, відео]

  Юрій Луценко постать революційна, яскрава, харизматична. Що не вислів - то цитата. Нагадуємо кар`єрні щаблі політика.

  Революціонер, що став міністром внутрішніх справ заради революційних змін у міліцейському відомстві. До Юрія Луценка країна не знала, що очільник найбільшої силової структури держави може бути цивільним і таким зрозумілим.

  Втім, не лише непритаманним учорашнім генералам стилем спілкування, а головно намаганням докорінно реформувати радянські підходи міліцейської роботи вирізнявся колишній лідер акції "Україна без Кучми" та польовий командир Майдану. Кадрові чистики апарату, гучні кримінальні справи проти колишніх високо посадовців, закриття стаціонарних постів ДАІ, вилучення статусних номерів, намагання створити Національне антикорупційне бюро – так виглядало його бачення реалізації помаранчевого гасла "Бандитам – тюрми".

  Несподіваний маневр Олександра Мороза, що призвів до народження коаліції на чолі із Віктором Януковичем, очікувано коштував міністру посади.

  Вій йшов маючи всі шанси повернутися. Створений ним політичний проект виявився вдалим і на дострокових виборах до Парламенту екс-головний міліціонер очолив список блоку "Наша Україна - Народна самооборона". А після їх завершення тріумфально повернувся у своє колишнє крісло.

  Він нещодавно був міністром і тепер зможе довести до кінця обіцянки Майдану.

  Після перепризначення у очільника президентської сили суттєво псуються взаємини із главою держави. В щодень більш гострому конфлікті Секретаріату та Цряду, Юрій Луценко виступає на боці прем`єра. Він агітує за Юлію Тимошенко під час президентської кампанії 2010, результати котрої дізнається у статусі виконувача обов`язків. Напередодні другого туру Парламент вдруге забирає у нього портфель.

  Кар`єра політичного термінатора, як він сам себе назвав в одному із інтерв`ю, мала усі шанси скластися геть інакше. Восени 2006 рейтинг Юрій Луценка був третім в країні – більшу підтримку мали лише Юлія Тимошенко та Віктор Янукович.

  Валентин Трохимчук, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  В Одесі обрали Снігуроньку-2011 [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Москаль: Луценку пропонували виїхати з України
  Теги: