Хто може очолить вакантні міністерські посади (репортаж)

  Трибуну зранку блокувала Партія регіонів. Вимагали остаточно ухвалити підвищення прожиткового мінімуму до восьмисот сорока восьми гривень. Напередодні - відповідний документ ухвалили за основу. Однак проти законопроекту виступає коаліція, посилаючись на бюджетний дефіцит. Кажуть, для втілення цієї ідеї потрібно зайвих 37 мільярдів гривень. Натомість БЮТівці запевняють: регіонали зірвали призначення кількох міністрів в Уряд Юлії Тимошенко. Тепер навіть називають прізвища.

  Спекотно у Раді. І не лише у кулуарах. Одні біля парламенстької трибуни політичну спрагу вгамовують, інші - до урядової ложі приміряються. Тут же - регіонал Михайло Папієв, автор законопроекту, через який, кажуть його колеги, вони й блокують трибуну. Переконують: таким чином відстоюють прожитковий мінімум. Вимагають остаточно затвердити збільшення на 200 гривень.

  БЮТівцям блокування настрій сильно не псує. Їм у будь-який час є про що поспілкуватися з опонентами. Хоча й стверджують: мали на цей день інші плани - кадрові.

  Депутати-БЮТівці більш багатослівні, ніж їхній віце-прем`єр. У кулуарах називають прізвища. По обіді їх підтверджують урядовими поданнями.  Таріел Васадзе - може стати міністром транспорту. А Віктор Шемчук - міністром юстиції, замість Миколи Оніщука. Завідувати фінансами може податківець Федір Ярошенко. Уряд також пропонує Парламенту звільнити крісло міністра вугільної промисловості. Замість Віктора Полтавця очолити Міністерство може Олександр Клименко. Наготувалися БЮТівці призначити і двох віце-прем`єрів: Юрія Любоненка - щоби зайнявся підготовкою до Євро-2012. І Михайла Згуровського, ректора київського політеху.

  Але до роботи - справа так і не дійшла. Спікера у крісло пропустили, але лише для того, щоби попрощатися.

  Ольга Сніцарчук, 5 канал: "Прожитковий мінімум чи кадровий максимум. Про усе це парламентарії поговорять уже на наступному пленарному тижні. Він же - останній на цій сесії. Далі - депутатські канікули, якщо плани не зміняться".

  Ольга Сніцарчук, Ілля та Максим Шинкаренко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.36Мб)

  Попередній матеріал
  Бранці "Марафону" незабаром прибудуть в порт Кенії
  Наступний матеріал
  Від початку пляжного сезону у Києві затонуло вже четверо осіб
  Теги:
  Loading...