фото Blic

"Холодна війна" та штучний інтелект: які найбільші загрози вбачає НАТО

Щочотири роки Альянс публікує звіт, в якому перелічені 20 глобальних тенденцій, що можуть вплинути на НАТО

Зростаюча військова потужність Китаю та РФ найближчими роками кидатиме виклик НАТО, а заходи Альянсу, спрямовані на посилення своїх можливостей, можуть призвести до нової "гонки озброєнь" на кшталт "холодної війни". Про це йдеться у доповіді НАТО, передає "Голос Америки".

Так, у звіті Альянсу, який оприлюднюють кожні чотири роки, виділяють 20 глобальних тенденцій, що можуть вплинути на НАТО до кінця 2035 року. Серед них – розвиток штучного інтелекту, прискорення розвитку технологій, зміни клімату та зростаюча нерівність.

Як зазначив верховний головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО з питань трансформації Деніс Мерсьє, звіт свідчить про більший ризик виникнення великої міждержавної війни, ніж це було 2013 року.

"Ми бачимо значне збільшення ризику виникнення великого міждержавного конфлікту", – заявив генерал в інтерв'ю Reuters.

Він також додав, що уже навесні буде оприлюднена додаткова доповідь. У ній йтиметься, серед іншого, якою буде реакція НАТО на такі загрозливі тенденції.

"Глобальне усвідомлення є більш необхідним, ніж раніше. Ми повинні бути готовими до будь-якого сценарію", – зазначив Мерсьє.

Так, за даними НАТО, витрати на оборону почали зростати після анексії Росією українського Криму у 2014 році, а прогнози передбачають подальше їх збільшення до 2045 року.

"Конкуруючі бюджетні пріоритети та фіскальні обмеження в державах-членах НАТО можуть перешкоджати їх здатності задовольнити вимоги Альянсу в майбутньому", – зауважили в документі експерти.

Водночас, як додав Деніс Мерсьє, глобалізація означає, що НАТО має зважити фактори поза межами свого регіону, включаючи військову експансію Китаю та Індії. Занепокоєні в Альянсі і кіберзагрозами та поширенням терористичних мереж завдяки глобальному мережевому простору. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Навчання батальйону НАТО в Латвії: як це було – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
МЗС попереджає: Найбільший аеропорт Ізраїлю не працюватиме у найближчі два дні
Наступний матеріал
"Паливна схема" в Міноборони: НАБУ оголосило у розшук ще одного підозрюваного – ЗМІ
Loading...