Войцех Балчун
Войцех Балчун 5.ua

Келихи шампанського чи невизначеність: як покидав посаду Войцех Балчун

Керівник "Укрзалізниці" Войцех Балчун відсьогодні не очолює транспортне підприємство. Він написав заяву про звільнення з особистих причин. Злети та падіння поляка, який понад рік намагався реформувати українську залізницю, - в сюжеті Анни Мірошниченко

Кабмін попрощався з польським менеджером. Залізничник Войцех Балчун керував в Україні потягами і коліями майже півтора року. Щомісяця отримував у середньому півмільйона гривень. Торік він майже повністю оновив керівний склад "Укрзалізниці" і запевнив, що поліпшив фінансовий стан підприємства. Мовляв, за рік – вивів у плюс УЗ. Дохід компанії зріс на майже 2 мільярди гривень. Побільшало і залізничних сполучень.

Крім того, Балчун розповів, що за півтора року підприємство відкрило нові напрямки перевезень. Так, "Інтерсіті" з'єднав Київ із Кривим Рогом, Кропивницьким, Івано-Франківськом, Миколаєвом та Херсоном. Пряме міжнародне залізничне сполучення запустили між столицею та польським Перемишлем.

Торік між міністром інфраструктури та поляком Балуном спалахнув скандал. Володимир Омелян вздовж і впоперек критикував іноземного менеджера. Стосунки вони з'ясовували навіть публічно. Тоді прем'єр став на бік Балчуна. Утім, підтримував його не завжди. Одного разу навіть порадив "не сходити з рейок".

Саме влітку Войцех Балчун мав би відзвітувати про рік своєї діяльності, та замість цього написав заяву на звільнення. Прощатися з урядовцями не прийшов. Кажуть, що поїхав у відрядження до Китаю. Заяву на звільнення прокоментував у власному Facebook.

"Це була найскладніша і найважливіша місія у моєму житті. Ще буде час, щоб докладно розповісти про мої здобутки. "Укрзалізниця" та Україна – назавжди у моєму серці", – написав Балчун.

"Він прийняв це рішення цілком самостійно. Причиною є особисте бажання пана Балчуна", – запевнив тим часом прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

А от міністр інфраструктури відверто радіє звільненню польського менеджера. "За роботою у відпустці не встиг, але сьогодні вечері обов'язково вип'ю келих шампанського (за відставку Балчуна)", – написав Володимир Омелян.

Міністр каже, що екс-чільник "Укрзалізниці" йому мало чим запам'ятався. "Про позитивні зрушення... Донедавна це мав бути відремонтований ескалатор на Київському залізничному вокзалі , але наразі він знову не працює", – зазначив міністр інфраструктури.

Крісло керівника Укрзалізниці не порожнітиме. На його місце відразу призначили тимчасово виконувати обов'язки Євгена Кравцова. До сьогодні – перший заступник міністра інфраструктури та член наглядової ради Укрзалізниці. До приходу Балчуна Кравцов уже очолював підприємство. Про свого попередника –жодного злого слова.

"Кожна людина має певний запас міцності в надзвичайно стресових умовах, мабуть за певних умов люди вже не можуть працювати в таких умовах, які є в Україні. Нам, українцям, це може бути трохи простіше", – каже Кравцов.

На посаді керівника залізниці він буде, доки не призначать постійного. Його мають обрати на конкурсі. То хто може замінити Балчуна на посаді – дізнайтеся в сюжеті:

Анна Мірошниченко, Микола Лебедев, "5 канал"

Попередній матеріал
Експерт пояснив, навіщо необхідна обов'язкова реєстрація мобільних абонентів
Наступний матеріал
Героїчна операція: як лікарі виймали з ноги бійця АТО гранату, що не розірвалась
Loading...