Інтерпол пояснив, чому не шукає Януковича та розшукує Яроша

  Інтерпол уже півроку опрацьовує запит України на оголошення Віктора Януковича у міжнародний розшук, "через проблеми із доказовою базою".


  Про це розповів директор українського бюро Інтерполу Василь Неволя в коментарі DW.

  В Інтерполі пояснили, що у Ліоні (Франція) досі вивчають ситуацію стосовно того, чи дозволено взагалі застосовувати канали та можливості організації для розшуку Януковича.

  Адже статтею третьою статуту Міжнародної організації кримінальної поліції "категорично забороняється здійснювати яке-небудь втручання чи дії політичного, військового, релігійного або расового характеру".

  За словами Неволі, важливо надати переконливі докази того, що правопорушення носить власне кримінальний, а не політичний характер.

  "Очевидно доведена його вина може бути лише після того, як справа пройде через суд", - зазначив він.

  Таку думку поділяє і перший заступник голови комітету з питань боротьби з злочинністю і корупцією у Верховній Раді Геннадій Москаль.

  "Інтерпол вимагає обов’язкового рішення суду. А тут, наскільки я знаю, є лише рішення про доставку його в суд для застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою", - зазначив він.

  За його словами, "щоб була доказова база, треба мати прямі показання".

  "А їх на Януковича можуть дати люди, яких вже давно немає в країні… А хто на нього може дати показання? Тільки ті, кому він давав доручення і "давав добро"... Ці люди вже розбіглися і знаходяться у тому ж колі, що й сам Янукович", - вважає Москаль.

  "Всі свідки, які були вхожі до його кабінету, всі знаходяться зараз в Російській Федерації. Дістати їх звідти неможливо", - додав він.

  У той же час, вказує видання, у випадку Дмитра Яроша, Інтерполу виявилося достатнім рішення московського суду про заочний арешт лідера "Правого сектору", який базувався на роздруківці начебто поширеного посту Яроша у мережі "Вконтакте".
  Попередній матеріал
  На Тайвані вибухнув газогін - десятки загиблих
  Наступний матеріал
  Румунія, Сербія та Болгарія потерпають від потужних паводків