Громадські організації заявляють, що жінок у політиці замало

  Жінок у політиці - замало. Заявляють таке громадські організації, що опікуються правами жінок в Україні. І говорять про необхідність тимчасового запровадження квот на представництво прекрасної статі у парламенті та місцевих радах.

  Переконують, співвідношення 70 на 30-ть між чоловіками та жінками, дозволило б покращити гендерну рівність та якість української політики. Нині ж вона має чоловіче обличчя, на відміну від низки європейських країн. Зробити політичну кар’єру жінкам в Україні - через стереотипи - набато важче, аніж чоловікам, констатують громадські діячі. Бо свій політичний старт представниці прекрасної половини людства починають у середньому віці, коли вже мають дітей. На думку представників громадських організацій, сучасна жінка-політик має бути сильною, освіченою, мати конкретну політичну мету та потужну підтримку родини або команди.

  Віра Карайчева, медіа-експерт ВГО "Жіночий консорціум України": "Досвід Європи підтверджує - тільки квотування, тільки квотування як тимчасовий засіб допоможе вивести жінок в політику щоби спочатку таким штучним методом, а потім нові молоді покоління звикнуть до того що це норма, що жінки є у владі".
   
  Оксана Ярош,директор вого "Гендерний центр": "Якщо брати представництво місцевий рівнень о сільський 51, 47 - селещні, а парламент - це 9,7 відсотків. Обласні ради - це 10 відсотків. Виходить така піраміда або ялинка - чим вищий рівень влади тим менше там жінок".

  Попередній матеріал
  Багатотисячний мітинг на підтримку наміру атакувати США провели у Пхеньяні
  Наступний матеріал
  Призначити вибори у Києві на 2 червня рекомендує Комітет з питань держбудівництва
  Теги:
  Loading...