Гройсман 5 канал

Гройсман вже завтра презентуватиме в Раді свою прем’єрську програму

  Наступного тижня анонсують голосування за призначення нового прем'єра

  Голову Верховної Ради Володимира Гройсмана - в прем'єр-міністри. Вже завтра він презентуватиме у Раді власну програму, а парламентські фракції спробують опрацювати коаліційну угоду. А наступного тижня анонсують голосування за призначення нового прем'єра.

  Гройсман каже, що готовий очолити Кабмін, але хоче, щоб це не був "уряд лузерів". Він обіцяє сформувати якісну команду професіоналів з бездоганною репутацією. І анонсує трьох майбутніх урядовців. Це екс-прем'єр Словаччини Іван Міклош та заступники чинних українських міністрів - Юлія Ковалів та Макс Нефьодов. Також Гройсман переконує, що вже має план дій, який давно готував та обговорював з експертами.

  "Я сказав про свої принципи. Я не збираюся нікого обслуговувати, ніяких сильних світу цього. Я буду пропонувати тих людей, з якими можливо працювати, які можуть викликати довіру і бути ефективними. Що стосується плану дій, то такий план є. Він народжений не сьогодні. Я багато проводив зустрічей з різних сфер і професій, де вони абсолютно чітко висловлювали, що треба врегулювати", - заявив спікер парламенту.

  Кандидатуру Гройсмана на зустрічі представників фракцій запропонував Юрій Луценко. Каже, що це його власна ініціатива, на фракції БПП це не обговорювали. І пояснює, чому не виходить просувати в прем'єри Яресько, яку ще кілька днів тому сам Луценко анонсував у прем'єри.

  "Цей варіант зголосилося підтримати 2 фракції: БПП і "Народний фронт". Відтак це означає, що більшості голосів для внесення цієї кандидатури технократичного прем'єра на розгляд президента немає", - сказав політик.

  Чи є більшість депутатів та коаліція під прем'єра Гройсмана, теж невідомо. Бо жодна з фракцій ще не ухвалила відповідного рішення.

  Свій план дій Гройсман має презентувати депутатам у п'ятницю, 25 березня. До цього вони мають зібратися аби напрацювати коаліційну угоду. Вимоги до документу вже оголосили дві фракції.

  "Це вимоги, які стосуються боротьби з корупцією та деолігархізації, це вимоги заборони продажу земель сільгосппризначення, індексації зарплат та пенсій", - пояснив народний депутат від "Батьківщини" Сергій Соболєв.

  "Ставимо нашу умову участі в майбутній коаліції - передбачити заборону на особливий статус для Донбасу, заборону на продаж земель, заборону на підвищення пенсійного віку", - заявив, у свою чергу, голова фракції Радикальної партії Олег Ляшко.

  Щодо кадрових питань, то лише "Батьківщина" заявляє, що не висуватиме своїх представників в уряд. Натомість, "Народний фронт" має отримати посаду спікера. Голосування за нового прем'єра депутати анонсують на наступний тиждень. Якщо обрати нового керівника Кабміну не вдасться, то задля виходу з політичної кризи Юрій Луценко не виключає дострокових виборів Ради.

  Попередній матеріал
  У "Народному фронті" заявили, що понад 95% депутатів не знають кандидатів у міністри
  Наступний матеріал
  Російська армія несподівано визнала загибель свого офіцера у Сирії
  Теги:
  Loading...

  Рада збирається розглянути кандидатуру нового прем’єра

  Луценко закликав проголосувати за нового прем'єра в найближчі дні та пригрозив вийти з коаліції

  "Народний фронт" погодився розглянути кандидатуру Гройсмана на пост прем’єра

  Президент заявив, що підтримає будь-яку кандидатуру прем'єра від "старої" коаліції

  Гройсман назвав можливих членів уряду - консультації щодо Яресько тривають

  Гройсман заявив про готовність очолити уряд