5.ua

Гройсман: в бюджеті на 2017 рік грошей на підвищення зарплати депутатів немає

  Із квітня народні обранці мають отримувати майже 40 тисяч гривень, тобто 25 мінімальних зарплат

  Підвищення зарплат депутатам було не на часі. Прем'єр Володимир Гройсман розкритикував депутатів за це, рішення. І в ефірі каналу ICTV наголосив, що кошторис на 2017 рік збільшення зарплат обранцям не передбачає.

  Свої оклади парламентарії збільшили у четвер, 20 жовтня. Із квітня  мають отримувати майже 40 тисяч гривень, тобто 25 мінімальних зарплат. Одна така нині становить 1762 гривні. Та наступного дня частина депутатів, які самі ж підтримали підвищення, заявили, що цю норму слід скасувати.

  У "Самопомочі" кажуть, що зробити це можуть лише самі обранці, бо в уряду таких повноважень нема.

  "Ми маємо підвищувати заробітну платню. І зарплата народного обранця має бути достатньою, достатні умови, щоб у Верховну Раду йшли не лише корупціонери. Якщо ми хочемо там побачити професійних людей, ми маємо платити більше. Стосовно коментаря прем'єр-міністра, дивно, коли Кабінет міністрів, який найнятий на роботу Верховною Радою, а Верховна Рада делегована народом України – коли структура, яка має виконувати постанови ВР, говорить, що вона їх виконувати не буде. Постанова, яка була прийнята, за неї проголосувало 230 народних депутатів… Постанова проголосована, відмінити підняття заробітної плати може лише Верховна Рада – інша постанова, яка скасує цю постанову і для цього потрібно 226 голосів", – заявив нардеп Олександр Опанасенко.

  Попередній матеріал
  Анонс прямих трансляцій на 5.ua
  Наступний матеріал
  Помічника депутата польського сейму спіймали на контрабанді – Слободян

  Аналітик: Новим людям заважає йти в Раду не зарплата, а виборча система

  Гройсман: Уряд не підтримає ініціативу депутатів підвищити собі зарплату майже вдвічі

  Верховна Рада майже удвічі збільшила зарплати нардепам

  Петренко розповів, на скільки збільшать зарплати держслужбовців Мін'юсту на місцях