5.ua

Горбулін назвав першочергові завдання по переозброєнню армії України

  Українська влада має як найближчим часом вирішити завдання з підвищення можливостей та переозброєння спецпідрозділів СБУ, МВС і військ спеціального призначення Міноборони. Таку думку висловив радник президента України, академік НАНУ Володимир Горбулін.


  На думку Горбуліна, сьогодні необхідно у максимально стислі терміни підготувати Збройні сили України до відбиття зовнішньої агресії, враховуючи її певні особливості.

  "Окрім засобів захисту, засобів зв'язку і негайного ремонту/часткової модернізації всієї наявної техніки ППО, Україні необхідно терміново вирішити завдання поставки у війська переносних і мобільних комплексів – ПЗРК і ПТКР, перекидання вже створеної легкої бронетехніки з тандемними високоточними боєприпасами", - підкреслив Володимир Горбулін.

  Академік  також вважає, що держпідприємство "Укроборонсервіс" має негайно розширити спектр ремонту засобів ППО. Зокрема, вирішити завдання ремонту, модернізації, а в подальшому і виготовлення гелікоптерів. Це можна зробити завдяки потужностям таких підприємств, як Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон", АТ "Мотор Січ" і його майданчику у Вінниці.

  Він переконаний що слід орієнтуватися на застосування ракетних технологій. Так, сьогодні розглядаються два проекти – створення крилатої ракети і оперативно-тактичного ракетного комплексу.

  Також Горбулін наполягає, що нова концепція вирішення завдань обороноздатності має враховувати протидію сучасній інформаційній війні, а для цього доцільно створити відповідну структуру у складі Ради національної безпеки і оборони України. Крім того, радник президента України вважає неефективною в короткостроковій перспективі розроблену Міноборони України концепцію повернення до призову і збільшення чисельності Збройних сил до 260 тисяч осіб та закупки 160 танків. Адже ЗСУ сьогодні "невідкладно потребують вертольотів і авіаційного озброєння, засобів розвідки, систем управління, систем РЕБ, просто боєприпасів, нарешті", а не танків, - впевнений Горбулін.
  Попередній матеріал
  ОБСЄ має збільшити кількість спостерігачів на Сході України – Рада Європи
  Наступний матеріал
  ЦВК заблокувала доступ до 14 відділів держреєстру виборців на Донбасі