5.ua

Головатий: Децентралізація – це фундаментальний вихід України з "совка"

Децентралізація в Україні – це, фактично, виконання резолюції ПАРЄ 1996 року про подолання наслідків комуністичних режимів.

Про це у програмі "Твоя влада" в ході телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" заявив Сергій Головатий, міністр юстиції України (1995-1997, 2005-2006).

Він пояснив: "27 червня 1996 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалює спеціальну резолюцію із заголовком: "Подолання наслідків комуністичних режимів". Там йдеться, що до наслідків комуністичних тоталітарних режимів належить явище централізації влади, тому це треба подолати шляхом створення ліберальної держави, керованої верховенством права. 28 червня ми приймаємо Конституцію, закріплюємо принцип верховенства права, але лишаємо централізовану тоталітарну державу, бо і до сьогоднішнього дня влада, Київ контролює все – де у якому селі скільки дати грошей".

На думку Сергія Головатого, децентралізація є фундаментальним кроком України з подолання тоталітарного минулого: "20 років ми не виконуємо резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи по декомунізації. Нам легко зрозуміти те, щоб зняти Леніна, серп і молот, але субстантивно, фундаментально вийти з "совка"… А що таке тоталітарна комуністична система – це патерналізм. Це коли Pater – "батько", починаючи від самодура-царя і закінчуючи комуністичною партією – він контролює. Ліберальне суспільство, демократія – дати свободу. От тому ми хочемо зобити те, на чому тримається Європа – на свободі. Дати найбільше повноважень на місця громадам, щоб вони були вільні, вільно цим всім розпоряджалися".

Нагадаємо, голова Верховної Ради Володимир Гройсман сподівається, що в парламенті знайдеться 300 голосів для затвердження змін до Конституції в частині децентралізації влади. Про це він заявив в ефірі "5 каналу" 21 серпня.

Попередній матеріал
Санепідслужба обстежує київські заклади через отруєння п'ятьох поляків
Наступний матеріал
Волонтери збирають кошти на порятунок важкопораненого під Дебальцевим бійця ЗСУ
Теги:
Loading...