Голова уряду звітував депутатам про успіхи і подальші плани

  Про здійснене і задумане відзвітував у Верховній Раді Арсеній Яценюк. Прем'єр знову проанонсував непопулярні кроки всередині країни та наголосив на важливості допідписання угоди про асоціацію. Водночас, у Раді сьогодні наводили порядки, готуючись до інавгурації нового Президента. Участь у ній вже підтвердили 56 іноземних делегацій.


  Під парламентом рух – у суботу зранку тут будуть урочистості. Монтують синьо-жовту вітрину і тризуб. З такої оказії останні революціонери прибирають звідси свій намет.

  Облаштовують і місця для ЗМІ. Українські журналісти не зможуть зайти всередину – там буде повно закордонних гостей. Аби нового Президента побачили з усіх сторін – на подвір’ї налаштовують техніку. Особлива увага до входу: парламентські двері – відомі віщуни, свого часу вони наче намагались не пустити до будівлі Януковича.

  Усередині теж зайняті антуражем. Допоки у кулуарах чепурять і лагодять – у залі прем’єр звітує і розповідає про нові реалії. Про перспективи зовнішні – допідписання угоди про асоціацію.

  Курс на Європу є незворотній, тож підписання цієї угоди є першим кроком, щоб в перспективі Україна стала членом ЄС – вважає прем’єр-міністр. Арсеній Яценюк переконаний: "Ми заслуговуємо на те, щоб бути членом ЄС".

  Перспективи внутрішні: прем’єр знову анонсує непопулярні кроки. Одіозний регіонал Чечетов вирішив перейнятися економічно стабільністю: питає Яценюка, як виживати за умов кризи. Той відповів: "Я вам дам рецепт, як повернути курс з 12 на 8. Найдіть свого колишнього лідера Януковича, хай поверне 15 мільярдів золотовалютних резервів і буде зразу 8".

  Корупціонерам – бій: "Без посадок нічого не вийде", – попереджає Арсеній Яценюк про методи перевиховання, і жартує про свої можливості: "Я не волшебник, я только учусь".

  Владу після інаугурації він бачить триєдиною: "Президент, парламент і Кабінет міністрів будуть діяти, як єдине ціле".

  Деякі депутати сприймають це, як заклик до дій – мчать в ложу до урядовців погомоніти про своє.

  Про перевибори Ради уже і думати не хочуть. А доведеться – нагадують громадські активісти. Рух "Чесно" прийшов попередити: від перевиборів не втечуть, громадськість тиснутиме.

  Представниця руху Світлана Заліщук розповіла: "Ми вже з завтрашнього дня розпочинаємо нашу кампанію, яка буде називатися "Зрада 7-го скликання – депутати на перевибори!" Сьогодні бачила прес-конференцію "Демініціатив", вони провели опитування – понад 70 відсотків громадян прагнуть перевиборів цієї Ради!"

  Тут же вручають депутатам символічні повістки на перевибори.

  А під радою вже й червоні доріжки розстелили – це останні приготування до церемонії інавгурації.

  Після того, як тут прийдуть урочистості, до ВР залишиться одне питання: коли і це скликання пройде процедуру оновлення.

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік і Валерій Савицький, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Луганщині терористи захопили військову частину
  Наступний матеріал
  Стали відомі дати проведення Чемпіонату України та Суперкубку з футболу