Фото із відкритих джерел

Клімкін розповів, чому СММ ОБСЄ не визнає присутність російської армії на Донбасі

  Глава МЗС вважає, що ОБСЄ переживає кризу і це на руку Кремлю

  Спостерігачі ОБСЄ не можуть заявити про присутність російських військових на Донбасі, оскільки там воюють переодягнені військовослужбовці РФ. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі одного з українських телеканалів, передає УНІАН.

  Як стало відомо, таким чином глава МЗС відреагував на заяву генсека ОБСЄ Ламберто Заньєра, який повідомив, що організація не може підтвердити присутність російських військ на Донбасі.

  "Насправді всі прекрасно розуміють, що російські регулярні війська там є. Ми це знаємо з даних нашої розвідки. І наші партнери та союзники це теж знають. Але насправді, коли СММ ОБСЄ перебуває на Донбасі – там російські війська не знаходяться в російській формі та зі своєю зброєю, тому СММ формально дійсно не бачить там російських військ. Це те, що Заньєр мав на увазі. Але те, що там є російські війська, вони звичайно переодягнені, керують діями на Донбасі, починаючи від маленьких операцій і закінчуючи тим, що власне все мілітарне керівництво здійснюється з Ростова та з Москви, ми це прекрасно знаємо", - заявив Клімкін.

  Крім того, дипломат наголосив, що наразі сама ОБСЄ перебуває у кризовому стані. На думку Клімкіна, ця криза викликана поведінкою Росії, яка "намагається вбити й ОБСЄ, й головні принципи, на яких була побудована організація". Глава МЗС також вважає, що криза ОБСЄ на руку Кремлю.

  "Фактично зараз відбувається блокування роботи всіх інституцій ОБСЄ, і не тільки того, що відбувається навколо Донбасу. Для нас принциповим питанням є (з'ясувати), що ОБСЄ має зробити в плані підсилення моніторингової місії, що може зробити в плані озброєної поліцейської місії, яким чином ОБСЄ може ефективно бути присутнім у Тристоронній контактній групі", - зауважив Клімкін. 

  Як повідомляється, раніше генсек ОБСЄ Ламберто Заньєр у Києві заявив, що він не може підтвердити присутність російських об'єднань на Донбасі. "Але ми бачимо наявність військового спорядження ззовні. Крім того, ми бачимо велику присутність обладнання і палива. Воно теж звідкись прибуло. Крім того, в регіоні присутні іноземні військові ", - зазначив Заньєр.

  Нагадаємо, раніше Президент України Петро Порошенко заявив, що агресія РФ на Донбасі є "безпрецедентним викликом для ОБСЄ".

  Попередній матеріал
  Справу щодо розкрадання 27 мільйонів на проекті стадіону "Арена Львів" направили до суду
  Наступний матеріал
  Українські сапери провели тренування в зоні АТО

  Бойовики не пустили експертів ОБСЄ на полігон

  Агресія РФ на Донбасі є "безпрецедентним викликом для ОБСЄ" – Президент

  Контактна група не може домовитися як розвести сили на Донбасі – ОБСЄ

  Клімкін: ОБСЄ знаходиться у глибокій кризі і це на руку Кремлю