Фото REUTERS

Голова МЗС Німеччини пішов у відставку

  Штайнмаєр нині є кандидатом на посаду президента ФРН

  Президент ФРН Йоахім Гаук звільнив міністра закордонних справ Франка-Вальтера Штайнмайєра із займаної посади та призначив на цей пост Зігмара Габріеля, звільнивши його одночасно з посади міністра економіки та енергетики. Про це у п'ятницю, 27 січня 2017 року, повідомляє "Укрінформ".

  Як зазначили у виданні, церемонія відбулася в президентському палаці Бельвю у п'ятницю в першій половині дня.

  "Після двох термінів перебування на посаді голови МЗС ім'я Франка-Вальтера Штайнмаєра буде завжди тісно пов'язане із зовнішньою політикою Німеччини", – заявив Гаук та відзначив досягнення Штайнмаєра у переговорах з Іраном і участь у врегулюванні української кризи.

  Президент пригадав перший день роботи Штайнмаєра на посаді голови МЗС 23 листопада 2005 року і сказав, що йому шкода, що такий дипломат залишає свій пост. Свою увагу президент ФРН акцентував також і на тому, що Штайнмаєр завжди дотримувався принципу "Відсутність слів – смерть дипломатії" і завжди знаходив слова, вмів переконувати. Глава ФРН вручив дипломату Штайнмаєру указ про звільнення з посади і подякував колишньому міністру за роботу.

  Зігмару Габріелю Гаук вручив два укази – про звільнення його з посади міністра економіки та енергетики і про призначення на посаду очільника МЗС. Він зазначив, що Габріель був хорошим економічним міністром, про що свідчать показники ФРН, і висловив упевненість, що й на новому місці він буде готовий добре виконувати свою роботу.

  Варто зазначити, що Франк-Вальтер Штайнмаєр залишив свою посаду у зв'язку з тим, що він є кандидатом на посаду президента ФРН. Вибори відбудуться 12 лютого.

  Нагадаємо, напередодні конференції ОБСЄ Штайнмаєр розкритикував російську агресію в Україні та закликав до "гуманітарної паузи" в Алеппо.

  Попередній матеріал
  БТР, ЗРК "Стріла" та "Акації": стало відомо, що стягнули окупанти під Луганськ
  Наступний матеріал
  Порошенко зустрінеться з Меркель у Берліні: про що говоритимуть
  Loading...

  Штайнмайєр: обрання Трампа поклало край старому світопорядку

  Штайнмайєр розповів, що штовхнуло Європу "в зону сильної турбулентності"

  Штайнмайєр озвучив умови для поступового скасування санкцій проти Росії