Україна Британія
Україна Британія telegraf.com.ua

Геращенко обговорила у Великій Британії пом'якшення візового режиму для українців

  Геращенко попросила міністра звернути увагу на скарги українців щодо безпідставних відмов в отриманні британських віз

  Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко обговорила з міністром Великої Британії у справах Європи та Америки Аланом Данканом безпекову ситуацію на Донбасі, порушення прав людини в окупованому Криму та пом'якшення візового режиму для українців. Про це Геращенко, яка перебуває з візитом у Британії, повідомила на сторінці у Facebook.

  "Маю насичений візит до UK. Сьогодні у Форін Офісі зустрілася з міністром Великої Британії у справах Європи та Америки Аланом Данканом. Обговорили безпекову ситуацію на Донбасі, порушення прав людини в окупованому Криму", – написала вона.

  За словами Геращенко, вона закликала Велику Британію сприяти у звільненні заручників, залучити і включити всі можливі механізми, посередницькі зусилля. Також, як зазначила перший віце-спікер, в ході зустрічі йшлося про миротворчу місію на Донбасі, про непристойність гібридної російської пропозиції "миротворців", яка просто підміняє саму ідею миротворчої місії. Крім того, за її словами, Британія активно підтримує проекти гуманітарного розмінування на Донбасі. Верховна Рада, в свою чергу, має якнайшвидше прийняти новий закон щодо гуманітарного розмінування, підкреслила Геращенко.

  Також вона зазначила, що обговорила з британським міністром реформи в Україні. При цьому, за словами Геращенко, вона попросила міністра звернути увагу на скарги українців щодо безпідставних відмов в отриманні британських віз. Водночас Геращенко висловила переконання в необхідності переговорів про пом'якшення для українців візового режиму з боку Великої Британії.

  "Ми маємо позитивний досвід безвізу з ЄС і мінімум порушень візових правил з боку українців в шенгенський зоні, тому думаю, варто говорити й про пом'якшення візового режиму з Британією. Очевидно, що це буде непростий і нешвидкий діалог, але варто його починати", – написала Геращенко.

  Попередній матеріал
  Брифінг голови МЗС України Павла Клімкіна щодо проекту резолюції Генеральної Асамблеї ООН – відео
  Наступний матеріал
  У Борисполі трапилася аварія вантажівки з літаком – фото
  Loading...