Геращенко наполягає, аби представники ОБСЄ негайно відвідали українських політв'язнів у РФ, ОРДЛО та окупованому Криму

Україна також вимагає від РФ, аби там допустили до українських політв'язнів представників Червого Хреста

Про таке заявила в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" представник України в ТКГ Ірина Геращенко. 

"Ми вимагаємо від РФ і від їхніх маріонеток допуску Міжнародного Комітету Червоного Хреста до тюрем, тому що насправді це непристойно, неприпустимо, ненормально і з цим треба боротися не тільки Україні, а й всьому світові, що чотири роки війни, яку розв’язала Росія, вона не дає доступу Комітету Міжнародного Червоного Хреста до наших політв’язнів у РФ, в окупованому Криму, в ОРДЛО, хоча на всіх зустрічах про це йдеться. І також я звернулася до представника ОБСЄ в гуманітарній підгрупі, Тоні Фріша – негайно відвідати наших заручників на окупованих територіях і політв’язнів у Росії. Це теж його завдання", – наголосила політик.

Ще Геращенко хоче, аби представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ відвідав у політв'язниці Сущенка, Семену та Асєєва.

Крім того, Геращенко констатувала, що перемовини щодо звільнення політв'язнів просуваються непросто. "Все, що стосується політв’язнів Кремля, все у Мінську йде дуже важко. Тому що тут представники РФ та їхні маріонетки стають на диби. Кажуть, що ми повинні обговорювати тільки Донбас. Росія робить вигляд, що "іхтамнєт". Але, що хочу сказати. Все одно два місяці тому, коли ми дуже жорстко поставили питання, що ми готові передати 23 росіян, але ж там має бути російський консул, який визнає, що це російські громадяни, вони були на Донбасі, творили безлад в Одесі. І нам мають передати наших українців. І там страшне, що робилося під час цих наших заяв. А зараз вони вже зрозуміли, що це позиція, і коли ми раз за разом озвучуємо цю позицію, вони слухають. Я сподіваюся, що вона камінь точить. Я дуже сподіваюсь, що ми маємо зрушити цей процес, але нам тут потрібна підтримка світу. Я щось не можу зрозуміти, де заяви світу відносно голодування Одега Сенцова, хоча по всьому світу проходять акції під посольствами… Але де там європейські політики і світові лідери, представники ООН, ПАРЄ?"

Нагадаємо, сам Олег Сенцов голодує 18-й день. Він вимагає звільнити всіх 64 українських політв'язнів на території Росії. А сьогодні, 31 травня до голодування долучився і політв'язень Олександр Кольченко

Дивіться також фотогалерею за темою:

#FreeSentsov: Видовищна акція просто на Times Square у Нью-Йорку – ФОТО

акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/
акція FreeSentsov
/

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": Засновник волонтерської організації "Українські кібервійська" Євген Докукін в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
Російські спецслужби отримали мотивацію ліквідувати Бабченка – Березовець