Генпрокурор Пшонка провів першу прес-конференцію [відео]

  Україна активізує процедуру екстрадиції з Чехії колишнього міністра економіки Богдана Данилишина. Про це повідомив генпрокурор Віктор Пшонка. Екс-посадовця звинувачують у фінансових зловживаннях на майже 14 мільйонів гривень. Окрім того, генпрокурор розповів про справи екс-нардепа Віктора Лозінського та колишнього керівника МВС Юрія Луценка.

  Перша прес-конфернція на новій посаді. Під час спілкування новопризначеного генпрокурора з журналістами - аншлаг. Першим говорить Віктор  Пшонка. Вступна промова - лаконічна. Анонсує зміни, зокрема велику ротацію прокурорів, та обіцяє тримати ЗМІ в курсі резонансних справ. Утім перше запитання журналістів - про інше. Чи справді генеральний прокурор, кум Президента. Пшонка відхрещується - дітей з Віктором Януковичем не хрестив.

  Віктор Пшонка, генеральний прокурор: "Ми з Віктором Федоровичем познайомилися в 1997 році, коли я перейшов на роботу в обласну прокуратуру Донецької області, а він там працював губернатором. Тобто нас пов`язала службова робота. Ніякого кумівства немає, ніякого хрещення з Віктором Федоровичем не відбувалося і в дитинстві ми разом у футбол і по одній вулиці не бігали".

  Далі - про роботу. Справа колишнього нардепа-БЮТівця, Віктора Лозінського, якого звинувачують у причетності до вбивства мешканця кіровоградщини - Валерія Олійника - буде в суді вже наступного тижня. Обіцяє гепрокурор. І переконує, що в іншій справі - яку порушили проти екс-міністра Юрія Луценка - жодної політики. 

  Віктор Пшонка, генеральний прокурор: "Є факт, він відомий, і підтверджений документально, і цьому факту дана правова оцінка. Він (Луценко) знає, що робив те, що йому не дозволено. То про яку політику ми можемо ще говорити?"

  Ще один екс-міністр - Богдан Данилишин, якого звинувачують у зловживанні службовим становищем, теж незабаром спілкуватиметься з українськими слідчими, сподівається Пшонка. 

  Віктор Пшонка, генеральний прокурор: "Ми будемо активно проводити роботу в тому напрямку, щоб Данилишин якнайшвидше в рамках діючих законів між Чехією та Україною був доправлений в Україну. Всі документи, які необхідні чеській стороні, вже надані".

  Дістанеться від ГПУ і київським чиновникам. Генпрокурор каже - команда Леоніда Черновецького причетна до  розкрадання комунального майна столиці. Прізвища винних Пшонка обіцяє назвати незабаром. 

  Андрій Жигулін,  Іван Головач, 5 канал

  Попередній матеріал
  У ЄС здивовані реакцією українських політиків щодо резолюції по виборам
  Наступний матеріал
  Київське море зарибили вдруге [відео]
  Теги: