Генпрокуратура викликає на допити дедалі більше опозиціонерів [репортаж, відео]

  Незважаючи на наближення Нового року в Генпрокуратурі темпів в роботі не збавляють. Що не день, то виклик на допит опозиціонерів. Сьогодні В`ячеслав Кириленко розповіда слідчим про день бійки в Парламенті - 16-те грудня. Його колеги говорять про вибіркове застосування кримінального законодавства з метою політичних переслідувань. Натомість опоненти з Партії регіонів переконують що слідтво неупереджене.

  Буденністю В`ячеслав Кириленко називає походи опозиціонерів у прокуратуру. На ганку київського силового відомства лідер партії "За Україну!" каже, що не знає, у якій справі його викликають. А вже після допиту розповідає: слідчі цікавилися подіями 16 грудня. Причому їм потрібні були деталі всього парламентського дня, а не лише вечірнього побиття БЮТівців. НУНСівець резюмує:

  В`ячеслав Кириленко: "Є загальна тенденція, яка покликана опозицію зробити стриманішою у своїй поведінці у Верховній Раді України. А це уже не є питання суто правоохоронних органів, а питання політичних свобод України".

  Політичними репресіями називають останні допити та затримання Юрія Луценка його соратники. Сьогодні 5-ро депутатів звернулися з листом до уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової, аби та захистила права опозиції. Один із підписантів –БЮТівець Андрій Павловський каже "5 каналу": через події 16 грудня притягнути до відповідальності хочуть лише опозиціонерів, які протягом дня блокували трибуну, а ввечері були побиті регіоналами. Лише так він пояснює допит В`ячеслава Кириленка.

  Регіонал Вадим Колесніченко переконує: у справі 16 грудня слідство не упреджене. У прокуратуру підуть не лише опозиціонери, а й провладні депутати. От тільки останні не роблять з цього піару. Сам Колесніченко запевняє: за останні 4 роки 5 разів мав бесіди із правоохоронцями. Двічі – щодо квітневих подій у Парламенті. У подіях же 16 грудня, каже, участі не брав. На жаль.  

  Завтра слідчі викликають журналістів, які ввечері 16 грудня були присутні у Парламенті. А опозиція вимагає скликання позачергового засідання Верховної Ради. Основне питання - заслуховування генерального прокурора щодо вибіркового застосування кримінального законодавства з метою політичних переслідувань. Сьогодні свої підписи під вимогою скликати передноворічну раду поставили... депутатів.

  Олексій Братущак, Іван Головач, 5 канал


  Попередній матеріал
  Карпачова: в арешті Луценка є ознаки політичного переслідування
  Наступний матеріал
  Як колишня влада виконувала обіцянку "Бандитам тюрми!" [репортаж]
  Теги: