5.ua

Генпрокуратура не бачить підстав для затримання і видачі Яроша іноземній державі

  Генеральна прокуратура України не бачить підстав для затримання і видачі лідера «Правого Сектору» Дмитра Яроша іноземній державі.

  Про це йдеться у повідомленні прес-служби Генпрокуратури.

  «У зв'язку із наявністю у Яроша Д.А. громадянства України, відповідно до ст.25 Конституції України, ст. 6 Європейської конвенції про видачу правопорушників 1957 року, ст. 57 Конвенції по правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах 1993 року, п. 1 ст. 10 КК України, а також п. 1 ч. 1 ст. 589 КПК України, у його видачі буде відмовлено.

  Указані положення законодавства виключають видачу громадянина України іноземній державі, у зв'язку з чим підстав для затримання і видачі Яроша Д.А. іноземній державі не вбачається.» - йдеться у повідомленні.

  У той же час Генпрокуратура зазначає, що «У такому випадку, відповідно до положень Європейської конвенції про передачу провадження у кримінальних справах 1972 року, а також Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах 1993 року, на прохання російської сторони може бути організовано розгляд клопотання про перейняття Україною кримінального провадження щодо Яроша Д.А.»

  «Наразі до Головного управління міжнародно-правових зв’язків та Європейської інтеграції Генеральної прокуратури України жодних клопотань із цього приводу не надходило.» - зазначили у Генпрокуратурі.

  Попередній матеріал
  Суд задовольнив клопотання про затримання Аксенова та Константинова
  Наступний матеріал
  НАТО перегляне співпрацю з Росією у зв'язку з подіями в Україні
  Теги:
  Loading...