5.ua

Гарячий день у парламенті і довкола нього - підсумки

  Рада на канікули не йде – працюватимуть до 2 вересня, коли закриють поточну сесію і відкриють нову. Серед депутатського конструктиву сьогодні – рішення розширити коло тих, кого зарахують до учасників бойових дій. Щоправда, вирішили доопрацювати законопроект, щоб уберегтися від "липових" учасників. А ще парламент запровадив орден Небесної Сотні. Не минулося і без провокацій під стінами – невідомі відловлювали депутатів, мовляв, змушували працювати.


  Чому з відновленням АТО не запровадили ще й воєнний стан в Донецькій і Луганській областях: "Батьківщина" і "Свобода" вважають, що це на часі.

  Сергій Соболєв, лідер фракції "Батьківщина", заявив: "Те, що як мінімум 5 представників полтсил заявили про необхідність введення воєнного стану, підтверджує – парламент давно готовий до такого рішення. Президенту треба готувати відповідний указ і терміново вносити в парламент".

  Уповноважена Президента з мирного врегулювання Ірина Геращенко запевнила: президент перейшов до плану Б, який підтримується і військовими, і цивільним населенням, тепер головне завдання – нейтралізація терористів, але так, щоб вберегти життя мирних громадян.

  Президентський уповноважений анонсує продовження перемов – місце зустрічі буде змінене – можливо, це буде Мінськ.

  Кому війна – а регіонал Левченко рветься до трибуни з відбірними тезами російської пропаганди. Почав із того, що назвав революцію "державним переворотом".

  Спікер Олександр Турчинов не дав Левченку розвинути думку: "Народний депутат, я хочу дати вам пораду – або припиняте свій виступ, або виступайте згідно чинного законодавства! Державний переворот був, коли ви привели злочинця Януковича до влади!"

  Парламентський шеф регіоналів Єфремов продовжує відкидати підозри у спонсоруванні тероризму – запрошує журналістів на Схід. Щоправда, як потім визволитись з полону терористів – каже, що не знає.

  Хто такий поплічник тероризму – депутати пояснять на законодавчому рівні. Один із законопроектів порядку денного роз’яснює провину і прописує багаторічні терміни ув’язнення.

  Аби ухвалити усе заплановане – жодних канікул. На це і люди надихають під вікнами, і самі депутати передумали: постановляють скасувати канікули.

  Екзотичні пропозиції – як от від Олега Тягнибока: скасувати депутатам дипломатичні паспорти, щоб не їздили за кордон "пуза свої гріти" – не проходять.

  Роботи – повно: ратифікувати угоду з ЄС про асоціацію, розглянути нову Конституцію, зняти недоторканість з кількох депутатів, як це раніше анонсувала Генпрокуратура. Регіонал Олійник, подання на якого досі не розглянули, після місяців прогулу – знову на засіданні. Каже, йому не соромно, а відповідати хоче перед Богом, а не перед журналістами.

  У комуністів своя кара: із фракції, якій давно пророкують розформування, втекло 6 депутатів – зненацька для однопартійців.

  Під Радою невідомі у камуфляжі, як втікачів сприймають будь-кого. Скасування канікул для них недостатньо: на обідню перерву тепер теж не випускають. Хід через підземні переходи – розсекретили: запихають депутатів назад. В процесі і між собою перебилися. Під руку попав батьківщинівець Пашинський.

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік і Ян Доброносов, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Українські військові відбили напад на блокпост на дорозі Красний Лиман – Ямпіль
  Наступний матеріал
  Парламент розширив коло осіб, які є учасниками бойових дій
  Loading...