5.ua

Громадські активісти порахували, скільки виборців не зможуть проголосувати на Донбасі

  У окремих районах Донецької області, які зараз контролюються російськими бойовиками та окупаційними військами, проживає більшість виборців цього регіону. Станом на 17 вересня, не менше 54% виборців Донецької області навряд чи зможуть прийняти участь у голосуванні на позачергових парламентських виборах, які відбудуться 26 жовтня.


  Про це йдеться в повідомлені прес-служби спільної моніторингової кампанії "Комітет виборців України" та Громадянської мережі ОПОРА в Донецькій області.

  Всього на території Донецької області за офіційними даними мешкає близько 3,5 млн виборців. З них близько 1,5 млн виборців проживають в округах, які повністю або частково контролюються українськими силовиками, а близько 2 млн в районах, підконтрольних бойовикам.

  "На жаль, бойовики контролюють територію, на якій проживає значна більшість виборців Донецької області, аніж в районах, підконтрольних українській армії. Це дуже густонаселені райони з такими містами, як Донецьк, Горлівка, Макіївка, Єнакієве, Шахтарськ. За нашими розрахунками проголосувати не зможуть більше половини виборців Донбасу", — заявив голова правління ДОО "Комітет виборців України" Сергій Ткаченко.

  Повністю підконтрольні Україні наступні округи: №46 (центр — Артемівськ), №47 (Слов’янськ), №48 (Краматорськ), №49 (Костянтинівка), №50 (Красноармійськ) та №57, 58 (Маріуполь).

  Частково контролюються округи: №45 (центр — Київський район Донецька, до округу входить Ясинуватський район, який частково контролюється Україною), №52 (центр — Горлівка, Дзержинськ контролюється Україною), №59 (центр — Мар'їнка, місто контролюється Україною, Мар'їнський район частково контролюється бойовиками), №60 (центр — Волноваха. Волноваський, Володарський та Першотравневий райони контролюються Україною, Новоазовський та Тельманівський райони — бойовиками).

  Округи, які Україна повністю не контролює: №41-44 (центр — Донецьк), №51 (Горлівка), №53 (Єнакієве), №54 (Шахтарськ), №55, 56 (Макіївка), №61 (Старобешеве).

  Однак варто зазначити, що наведені  данні  не враховують тимчасових переселенців з цих районів Донбасу, бо їх об’єктивно неможливо точно порахувати.
  Нагадаємо,Арсеній  Яценюк запропонував створити спеціальний фонд для відновлення зруйнованих районів Донбасу. В той же час Уповноважений Президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко зазначила, що "українська влада не годуватиме сепаратистів".

  10557122 704477589647145 4927091149352038114 o
  Попередній матеріал
  У Кіровограді прощались із героєм-лейтенантом полку спецпризначення
  Наступний матеріал
  У Чернівцях урочисто зустріли героїв-десантників, які прибули на перепочинок
  Loading...