5 канал

"Феодальні інкубатори вождійського типу": Смешко прокоментував велику кількість кандидатів у президенти

В Україні немає справжній ідеологічних політичних партій, вважає кандидат у президенти

В ефірі "5 каналу" голова Служби безпеки України (2003-2005 рр.) Ігор Смешко розповів, як оцінює велику кількість кандидатів на президентських виборах-2019, адже вже зараз їх зареєстровано 26 осіб.

"Кількість оцінюю дуже негативно. В сталих демократіях це практично неможливо. Це говорить про те, що наша політична система в державі є хворою. В нас немає справжніх ідеологічних партій, які засновані на ідеології демократії. І оскільки нема цих партій, до цього не спонукає законодавство. В нас фактично це феодальні інкубатори водійського типу: є лідер, а далі він вибудовує вертикаль, непрозоро бере людей, помиляється в них, потім може вибачитися, може не вибачитися. І це призводить до того, ще декількасот партій і стільки само кандидатів, які ідуть у президенти. Це дуже погано. Але нічого не вдієш, треба міняти в тому числі політичну систему, щоб у країні було дві системоутворюючі демократією партії. Одна консервативна, а друга ліберальна, … а інші навколо них кучкуються і створюють коаліції", – сказав Смешко.

На запитання ведучої, чому він вирішив поповнити список кандидатів, Смешко відповів, що готовий був підтримати кандидата зі "стратегією подолання кризи" та планом побудови демократії, але такого не побачив, тому сам пішов у кандидати.

Детальніше дивіться у повному відео інтерв'ю:

Попередній матеріал
Уткнувся носиком і просив уваги: сліпий собака шукає дім та нову родину
Наступний матеріал
На Дніпропетровщині перепоховали останки тіла бійця Алексанича після повторної експертизи
Loading...