5.ua

Епопея із закордонним лікуванням Тимошенко близька до завершення? [відео]

  До вільнюського саміту – трохи більше місяця. До ультимативно озвученого європарламентарями терміну – кілька днів. А Юлія Тимошенко – і досі там само. Питання про ув’язнену екс-прем’єрку наздогнало Віктора Януковича і на рідній Донеччині. Ґрунтовна відповідь Президента засвідчила – у тривалому серіалі про звільнення Юлії Тимошенко з’являється нова сюжетна лінія.

  До цього часу жоден український в’язень не мав можливості лікуватися за кордоном. Депутати вже підготували два законопроекти, які визначають порядок лікування засуджених поза межами країни. Першим ще в липні свій варіант підготував колишній БЮТівець, а нині позафракційний, Сергій Міщенко. Другий – зареєстрував провладний Микола Рудьковський. Свого часу екс-міністр транспорту на власній шкурі відчув, що означає хворіти в неволі.

  Микола Рудьковський пропонує доповнити кримінально-виконавчий кодекс новою статтею. «У разі неможливості отримання належного лікування і медичної допомоги в місцях позбавлення волі та закладах і установах охорони здоров’я України, засуджені до позбавлення волі мають право на лікування за кордоном» (за інформацією УНІАН).

  Рішення про лікування, спосіб і терміни доправлення до лікувального закладу вирішує суд.

  Провладні депутати Президента почули і готові відпустити Тимошенко до закордонних лікарів – але за певних умов.

  Чи будуть голосувати опозиціонери – чіткої відповіді немає. Вони теж висувають свої умови.

  На нову ініціативу Президента вже відреагували в Європі. Віце-президент Європарламенту Яцек Протасевич закликав опозицію ухвалити необхідний закон.

  Наталія Жижко, Ксенія Дворнікова, Максим Петраков, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Мотоперегони «Гран-прі Австралії» наближаються до завершення
  Наступний матеріал
  Євродепутат: доля Тимошенко залежить виключно від Януковича (оновлено)
  Теги: