Микола Мартиненко
Микола Мартиненко 5 канал

Емоції в суді та копійки на сходах: як проходило засідання у справі нардепа Мартиненка

Зрештою, вислухавши обидві сторони, суд відмовився саджати Миколу Мартиненка в СІЗО

У п'ятницю, 12 травня, Апеляційний суд Києва відмовив антикорупційним прокурорам, які вимагали взяти під варту Миколу Мартиненка, якого підозрюють у створенні злочинної організації та розтраті майна. Про це нагадує "5 канал".

За версією слідства, дії підозрюваного завдали державі шкоди у 20 мільйонів доларів. Зі звинуваченнями не погоджуються народні депутати від "Народного фронту". Сьогодні вони знову прийшли підтримати свого колишнього колегу, були і громадські активісти. Депутатськими поруками вони були украй незадоволені.

За порядком під Апеляційним судом пильнували поліція і Національна гвардія. Активісти "Національного корпусу" засипали сходи, якими йшов Микола Мартиненко та його поручителі, копійками. У залі за процесом стежили інші активісти. Підозрюваний, його захисники і поручителі на суді були у доброму гуморі.

З поручителів на засіданні не було лише міністра молоді й спорту Ігоря Жданова та заступника голови ЦВК Андрія Магери. Саме через масове поручительство міністрів, депутатів і посадовців Мартиненко зміг вийти на волю через два дні після затримання, і це було тиском на суд. Принаймні, у цьому переконаний прокурор Андрій Перов.

Обвинувачення наполягає, що підозра обґрунтована, а чинний запобіжний захід має чимало ризиків. Адвокати Мартиненка усе заперечують. "У нього немає закордонних паспортів. Яким чином він може покинути Україну? Про що говорить прокурор – не розумію", – зазначає правозахисник Петро Бойко.

Прокурор САП Андрій Перов відповідає: "Ми на цьому ризику не наголошували, як на основному. Основний – це вплив на свідків, експертів, вплив іншим чином на кримінальне провадження. Вплив на гілки судової влади, на правоохоронні органи".

Спокійний перебіг процесу завершується, коли суддя починає спілкуватися з поручителями. Кожен з них знову заявляє про свою підтримку, і це не подобається чоловікам у камуфляжі. Далі у суді вибухають емоції. Детальніше – у відео:

Наталія Жижко, Олексій Тищенко, "5 канал"

Нагадаємо, Мартиненка підозрюють у скоєнні злочинів – створення злочинної організації, привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. На думку слідства, екс-депутат причетний до розтрати коштів ДП "СхідГЗК" у розмірі $17,28 млн через підконтрольну йому австрійську компанію "Steuermann".

Попередній матеріал
"Б'ють хаотично, на дурня": Морпіхи про прицільність обстрілів окупантів з "Градів"
Наступний матеріал
"Гігантська голова та рок": У мережі з'явилось повне відео виступу O.Torvald на Євробаченні
Loading...