Радбез ООН
Радбез ООН Twitter / UKR Mission to UN

Екстрене засідання Радбезу ООН: "чорний день" для Алеппо не визнала тільки Росія

Представник російської делегації продовжує стверджувати, що не бачить доказів наруги над цивільними з боку сирійської армії

У вівторок, 13 грудня, на терміновому засіданні Радбезу ООН щодо ситуації в Алеппо генеральний секретар організації Пан Гі Мун закликав негайно припинити кровопролиття і дати змогу цивільним вийти з міста. Відповідну заяву підтримали майже всі учасники засідання за винятком Росії. Про це повідомляє "5 канал".

Як стало відомо, Пан Гі Мун визнав, що ООН провалила свою головну місію - зберегти мир і безпеку у світі. 

"Це чорний день для населення Алеппо, можливо, найчорніший за останні п'ять років. Армія Башара Асада, яку підтримує Росія та Іран, сіє жах і перейшла від облоги до кривавої бійні. ООН отримала свідчення про те, що бійці сирійської армії ходять від дверей до дверей у Східному Алеппо і розстрілюють людей. Це нагадує інші чорні дні в історії ООН, коли ми говорили "Ніколи знову це не має повторитися". І ось історія повторюється", - зазначив посол Великої Британії в ООН Метью Рікрофт.

"Бракує слів, що описати масштаб злочинів, які кояться у Алеппо. Все це розсудить історія. Я переконаний, що настане день, коли сирійський режим і його спільники сидітимуть в іншому приміщенні і за інших обставин, де постануть перед судом за усе, що скоїли", - підкреслив посол України в ООН Володимир Єльченко.

Як стало відомо, на нинішньому засіданні представник Російської Федерації заявив, що не бачить доказів наруги над цивільними з боку сирійської армії попри те, що всі інші члени Ради Безпеки, включно із Генсеком ООН, стверджували протилежне.

Сьогодні, 13 грудня, в офісі ООН з прав людини повідомили, що мають свідчення про те, що урядові сили у Сирії вдираються у будинки в східній частині Алеппо та розстрілюють цивільних. Зокрема, стало відомо, про 82 загиблих, серед яких 11 жінок та 13 дітей.

Як повідомлялося, у понеділок, 5 грудня, Росія та Китай скористалися правом вето під час голосування щодо нової резолюції, яка б встановлювала семиденне припинення вогню в Алеппо. З початку війни в Сирії РФ вже шостий раз накладає вето на проекти резолюції щодо ситуації в цій країні.

Попередній матеріал
"Експрес-засідання": суд знову вирішив відкласти рішення щодо регіонала Єфремова
Наступний матеріал
Гройсман назвав категорію студентів, яким підвищать стипендію
Теги:
Loading...

Радбез ООН проводить екстрене засідання через критичну ситуацію в Алеппо – трансляцію завершено

Олланд засудив Росію за чергове блокування резолюції Радбезу ООН щодо Алеппо

Росія та Китай заблокували нову резолюцію Радбезу ООН щодо ситуації в Алеппо

Франція закликала провести екстренне засідання Радбезу ООН через ситуацію в Алеппо