5 канал

Експерти: Західні партнери України навряд підуть на невизнання виборів до Держдуми РФ

Західні партнери України навряд підуть на невизнання виборів до Державної думи Російської Федерації, незважаючи на заклик Верховної Ради

Про таке в ефірі "5 каналу" заявив експерт з міжнародних і правових питань Андрій Бузаров.

"Тут два аспекти важливі. Для громадян України дуже важливо ця постанова (Верховної Ради – 5.ua), тому що абсолютна більшість населення не підтримує анексію Криму, і більшість населення негативно ставиться до керівництва РФ. Але важливий і міжнародний аспект у цьому контексті, я не думаю, що це буде мати великі наслідки. Оскільки спочатку, я дуже уважно відстежував заяви західних партнерів України, ніхто не говорив, що вони не визнають вибори в цілому в Держдуму, вони говорили про невизнання виборів в Криму і відповідно тих людей, які будуть обрані до російського парламенту від Криму. Я думаю, що, швидше за все, провідні західні країни не підуть на невизнання Державної Думи РФ в цілому через ситуацію в Криму", – заявив Бузаров.

Такої ж думки дотримується і науковий директор фонду "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва", професор НАУКМА Олексій Гарань.

"Позиція української сторони, яку вона зараз озвучує, про нелегітимність виборів до Держдуми - питання, як на це відреагують інші парламентарі. Ми вже бачили низку заяв про те, що вибори в Криму не визнаються. Я не впевнений, що західні парламенти скажуть, що ми не визнаємо в цілому виборів. Не думаю, що європейські парламенти на це підуть, у них є на це своя логіка і логіка полягає у тому, що давайте підтримувати контакти. Але для нас ця позиція, яку ми зафіксували, щодо виборів в Росії – вона дуже важлива, коли постане питання про обговорення повноважень російської делегації", – заявив Гарань.

Попередній матеріал
У "ЛНР" і "ДНР" заявили про спроби державного перевороту
Наступний матеріал
Поранений супутник Жиліна розповів деталі зустрічі в ресторані – ЗМІ

Прокуратура Криму розпочала кримінальний процес щодо факту проведення виборів до Держдуми РФ

Верховна Рада визнала 7-е скликання Держдуми РФ і його рішення нелегітимними