5.ua

Експерти наполягають – Тимошенко треба звільнити до 21 жовтня [відео]

  Утім, додають, що йдеться не лише про законодавчі зобов’язання, а й про виконання основної вимоги – вирішення питання екс-прем’єра Юлії Тимошенко. Водночас, за результатами опитування експертів, здійсненого фондом «Демократичні ініціативи», віра у виконання цього пункту – мінімальна. Хоча, на думку опитаних фондом експертів, саме вирішення питання Тимошенко – є основним на порядку денному для підписання цієї угоди.

  Ірина Бекешкіна, директор фонду «Демініцативи» ім. Ілька Кучеріва: «Ми ставили питання про Юлію Тимошенко і більшість експертів вважає, що доля угоди залежить від вирішення питання про Юлії Володимирівни Тимошенко... У звільнення та реабілітацію Юлії Володимирівни Тимошенко до саміту – не вірить жоден з опитаних експертів».

  Говорячи про можливі провокації перед самітом для того, щоби зірвати підписання угоди – експерти наполягають на тому, що зривання це передусім не вигідне ані Європейському союзу, ані українській владі. Тому посилення тиску Росії Україна долатиме не на самоті, вважають фахівці.

  Олег Рибачук, керівник ГО «Центр UA»: «ЄС розуміє – якщо Росія зможе на Україні відпрацювати механізм "чтоб другим было неповадно", то вся політика Східного партнерства – коту під хвіст... Ні, не зможуть зараз зовнішні фактори  безкарно дестабілізувати ситуацію. Внутрішні – те саме. Що б не говорив Янукович – факт непідписання буде означати його величезну поразку. І вони вже пішли на такі жертви, на такі дискусії, що й для них це неприпустимо».

  Попередній матеріал
  У столиці Кенії шукають вцілілих терористів
  Наступний матеріал
  До України повернулись затримані у Камеруні моряки [відео]
  Теги:
  Loading...