5.ua

Джемілєв в ООН: тільки кримські татари мають право на самовизначення Криму

  Колишній голова кримськотатарського Меджлісу і один із керівників общини кримськотатарського народу у АР Крим Мустафа Джемілєв заявив, що лише корінне населення має право вирішувати питання самовизначення тієї чи іншої території.

  Виступаючи на неформальній зустрічі Радбезу ООН в понеділок, 31 березня, лідер кримських татар назвав так званий кримський "референдум" цинічним та абсурдним, передає "Голос Америки".

  "Абсурдно вирішувати питання про приналежність до тієї або іншій країні на основі місцевого референдуму. Право на самовизначення може бути тільки у корінного народу, і в Криму таким є кримські татари. Але вони бойкотували цей референдум", - сказав Джемілєв.

  За словами політика, у референдумі взяли участь не 82 % жителів Криму, як повідомляє російська влада, а всього 32,4 %.

  Крим: слово за кримськими татарами

  Джемілєв також назвав цинічним твердження російської влади про утиск росіян на території Криму, так як більшість керівників місцевих органів влади є росіянами, також як і більшість шкіл в Криму.

  Спочатку на територію Криму вторглися козаки, вони захопили державні установи і парламент, - сказав Мустафа Джемілєв. - Потім в Крим увійшли російські війська".

  "Російська влада виправдовують свої дії тим, що в Україні встановилася бандерівська влада. Але це не відповідає дійсності", - запевнив політик.

  Джемілєв також зазначив, що відносини кримських татар з владою екс-президента Віктора Януковича теж були поганими. "Режим Януковича був корумпованим. Кримські татари розглядалися як головна йому опозиція. Вони не голосували за Януковича, і тому були мало представлені в органах влади", - запевнив політик.

  Раніше Джемілєв заявляв, що кримські татари хочуть провести свій власний референдум, за результатами якого і будуть прийматися рішення про те, до складу якої країни цей народ буде входити. На Другій сесії кримськотатарського Курултаю, яка відбулася у суботу, 29 березня, в Бахчисараї, було прийнято рішення про створення національно-територіальної кримськотатарської автономії. Однак, питання про те, у складі якої країни - України чи Росії - поки залишається відкритим.

  Як повідомлялося, Росія бойкотувала неформальне засідання Радбезу ООН по АР Крим та назвала цю зустріч "пропагандистським шоу із запрошенням одіозних фігур".    

  Фото: кадр із відео "Голос Америки"                       

  Попередній матеріал
  На території Криму знаходяться 79 кораблів ВМСУ - РФ
  Наступний матеріал
  Верховна Рада надала дозвіл на військові навчання за участю іноземних військ