До збройних сил України планують мобілізувати 20 тис. військовозобов’язаних

  В Україні оголошена часткова мобілізація. 20 тисяч буде покликано до війська і 20 тисяч до Національної гвардії. Верховна Рада затвердила рішення і виділила 7 мільярдів гривень на армійські потреби. Але навіть за такі нагально важливі питання голосували не усі народні депутати. Комуністи на захист України дали нуль голосів. Багатьох обранців у залі під куполом не бачили вже кілька тижнів. Відібрати у таких депутатів зарплати чи мандат? Очевидне питання вже обговорюється у кулуарах.20 тисяч буде покликано до війська і 20 тисяч до Національної гвардії. Але навіть за такі нагально важливі питання голосували не усі народні депутати. Комуністи на захист України дали нуль голосів. Багатьох обранців у залі під куполом не бачили вже кілька тижнів. Відібрати у таких депутатів зарплати, чи відібрати у таких депутатів мандат? Очевидне питання вже обговорюється в кулуарах.

  Андрій Парубій, секретар РНБО: «Мобілізацію на території республіки Крим та міста Севастополя здійснити із числа громадян, які добровільно вирішили пройти військову службу».

  На все - до 45 днів. До збройних сил планують мобілізізувати до 20 тисяч, стільки ж - до Нацгвардії. Акцент передусім - на військових фахівцях.

  Олександр Турчинов, голова ВР: «В першу чергу основа: люди, які добровільно ідуть, а також військових фахівців, які пройшли службу в армії».

  На дітей ставка не робиться.

  Олександр Кузьмук, народний депутат, позафракційний: «Дуже просто вирішується часткова мобілізація - призиваємо офіцерів створюємо офіцерські батальйони укомплектовуємо ними Нацгвардію. Міняємо всіх хто стоїть сьогодні перед ВР на Нацгвардію і боронимо державу».

  Депутати одразу ж вирішують фінансову сторону - майже 7 мільярдів на армію, перерозподіляють з бюджету.

  Олександр Шлапак, міністр фінансів: «6 млрд. 882 млн., куди підуть ці гроші в першу чергу озброєння на жаль, у нас нема іншого виходу окрім, як перерозподілити видатки в держбюджеті. Передусім йдеться про капітальні видатки».

  Із обраних в Криму регіоналів - у парламентській залі перебуває лише Юлія Льовочкіна. За часткову мобілізацію разом із нею голоси дають лише 15 регіоналів.

  Нестор Шуфрич, народний депутат, ПР: «Сьогодні ситуація іще не та щоб оголошувати мобілізацію

  Де решта регіоналів - а надто ті, котрій ще й відзначаються заявами незаконного змісту - тепер з’ясує генпрокуратура: їй відправляють депутатський запит».

  Ірина Геращенко, «УДАР»: «Ми звертаємося до Генпрокуратури з вимогою зупинити сепаратистів, які мають статус недоторканих. Починаючи із Віктора Януковича-молодшого, який дозволяє собі сепаратистські інтерв’ю, і закінчуючи іншими. Не місце сепаратистам у залі Верховної Ради – не ходять у сесійну залу, хай відповідають згідно закону».

  Ганна Герман, народний депутат, ПР: «Вони себе почувають добре і без депутатської зарплати, тут справа в ставленні до людей, які можуть проголосувати за відділення від України її частини. Це позиція небезпечна. Вона повинна мати оцінку і в сесійному залі. Думаю, і з’їзд ПР прояснить долю багатьох її членів».

  Комуністи у ці буремні дні узагалі не голосують. Колеги просять - позбавити їх зарплат.

  Ірина Геращенко, «УДАР»: «Дорогі бабусі, які отримують пенсію в тисячу гривень – чи знаєте ви, що комуністи отримують щомісяця зарплату по 15 тисяч гривень? І вже місяць ні за що не голосують. Звертаємося до голови ВР з проханням не виписувати зарплату комуністам за цей місяць».

  Лідер комуністів Симоненко востаннє письмово реєструвався на парламентських засіданнях - ще 6 лютого. Електронна система фіксує його регулярно - самого ж депутата у залі не видно. На питання, де лідер комуністів, його підопічні відповідають наступне:

  Адам Мартинюк, фракція КПУ: «Там де треба!»

  Журналіст, 5 канал: «А, де треба?»

  Адам Мартинюк, фракція КПУ: «Працює з виборцями».

  Журналіст, 5 канал: «А чому ви не голосуєте ні за що?».

  Адам Мартинюк, фракція КПУ: «Слухайте наші виступи».

  Петро Цибенко, народний депутат, КПУ: «Працює з виборцями... я ще раз кажу, ми за цілісність України. Невже не зрозуміло?».

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік і Ян Доброносов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Суд санкціонував затримання самопроголошених керівників правоохоронних та силових відомств Криму
  Наступний матеріал
  Генпрокуратура доручила перевірити факти пропаганди сепаратизму одеською ТРК "Академія"
  Теги:
  Loading...