Офіційний сайт Президента України

"Дякую матері, що дочекалася, дякую сестрі, що воювала" - повний текст заяви Савченко в АП

Українка запевнила, що боротиметься за звільнення ув'язнених українців і побажала росіянам "встати з колін"

Звільнена кремлівська бранка Надія Савченко зробила офіційну заяву перед засобами масової інформації. Брифінг відбувся в Адміністрації Президента. Під час свого виступу українка, зокрема, запевнила, що боротиметься за звільнення ув'язнених українців і побажала росіянам "встати з колін". Нижче наводимо повний текст заяви Надії Савченко:

"Дякую матері, що дочекалася, дякую сестрі, що воювала. Не було б в мене такої сестри – я була б мертва. Дякую народу України і всього світу. Я вам скажу, що народ – це велика сила. Якби народ не говорив, то політики б нічого не робили. Напевно, є суть демократії в тому, щоб народ говорив і його чули, щоб народ змусив себе чути. Нас будуть чути, тому що ми – українці. Ми за це клали життя – і не одне. І ми цього досягнемо – щоб наш голос більше ніколи не залишався не почутим. Я дякую всім хлопцям, які залишилися живі, і які померли за нашу Україну. Я прошу вибачення, що я ще жива, але я завжди готова піти в бій за Україну до переможного кінця. Україна має право бути, бути, незважаючи ні на чию гнилу душу і хвору голову. І ми будемо. Тому що ми – українці, тому що ми – народ, тому що ми – нація. Я не стану говорити про людей погано, я не хочу передавати вам свою лють, свою ярість, свою злобу і свою ненависть. Я сподіваюся, що з часом із цих почуттів у мене залишиться тільки мудрість, точніше – із цих почуттів у мене виникне мудрість. Я не хочу, щоб люди хотіли війни, я хочу, щоб люди хотіли миру, але, на жаль, мир можливий тільки через війну. Буває такий рубіж, після якого іншого шляху немає. Дуже добре, що є Мінські домовленості. Дуже добре, що вони будуть виконуватися, тому що ми зробимо все для того, щоб вони виконувалися. Я вам хочу сказати… У першу чергу, напевно, передати привіт росіянам і сказати, що нічого боятися. З колін треба вставати. Я розумію, що – не та країна, у якій з колін встати легко, але якщо вони хочуть так само жити в злагоді, як і ми, то їм треба вставати з колін, а нам треба не дати їм прийти сюди. Не дати їм прийти дальше, ніж вони собі думають, що вони можуть. Будемо працювати. Я буду працювати для того, щоб, по-перше, повернувся кожен, хто полонений: ще живий – повернувся живим, для того, щоб як можна менше загинуло і будемо працювати для того, щоб Україна була сильною, для того, щоб у нас ніколи більше не був забутий народ, щоб українці мали право бути українцями, жити гідно на своїй землі. За Україну! Україна – понад усе! Слава Україні!".

Як повідомляв 5.ua, сьогодні в Україну повернулася кремлівська бранка Надія Савченко, яку близько двох років незаконно утримували в російській в'язниці. Звільнення українки вдалося здійснити після помилування Петром Порошенком російських ГРУшників Александрова і Єрофеєва.

 

Попередній матеріал
У Києві стріляли у таксиста
Наступний матеріал
Геращенко: Очікуємо позитивних новин щодо ще двох політв'язнів
Теги:
Loading...
Савченко повертається додому в літаку – фото Ірини Геращенко

Савченко повертається додому в літаку – фото Ірини Геращенко

Ірина Геращенко: Чому операція із повернення Савченко мало не зірвалася та кого звільнять із російських тюрем до кінця травня

Ірина Геращенко: Чому операція із повернення Савченко мало не зірвалася та кого звільнять із російських тюрем до кінця травня

Савченко: Росії треба вставати з колін, а нам треба не дати їм прийти сюди

Савченко: Росії треба вставати з колін, а нам треба не дати їм прийти сюди

Путін розказав, чому помилував Савченко

Путін розказав, чому помилував Савченко