5.ua

Депутати сваряться через меморандум про мир

  Проти закріплення позаблокового статусу України у "Меморандумі про мир і злагоду" виступають народні депутати від "Батьківщини".


  На думку лідера фракції, це питання має вирішуватися виключно на референдумі. Коментуючи норму про амністію сепаратистів, Сергій Соболєв зазначив, що це можливо лише за умови, якщо вони здадуть зброю і звільнять адмінбудівлі. Політик також наголосив, що у фракції продовжують вважати українську – єдиною державною мовою. І зазначив, що "Батьківщина" проти прямих виборів голів ОДА.

  Проект "Меморандуму миру та злагоди" від регіоналів запропонував нардеп-олігарх Вадим Новинський на круглому столі минулої суботи у Харкові. Документ засуджує застосування зброї і закликає всі сторони конфлікту "простягнути одне одному руку для будівництва суверенної, єдиної України". Окрім того, меморандум передбачає невідкладне проведення конституційної реформи, в основі якої буде децентралізація влади, а також позаблоковий статус України. Проект меморандуму вже внесли до Верховної Ради, і тепер фракції узгоджують його текст.

  Попередній матеріал
  В Харківській області невідомі обстріляли військових - ОДА
  Наступний матеріал
  В Донецьку бойовики обстріляли вертоліт та б'ють авто, які сигналили "за мир"