5.ua

Депутати сьогодні не працювали, а лідери фракцій зустрічались з єврокомісаром [відео]

  У залі парламентській у п’ятницю депутатам попрацювати не судилося – усе через банери, якими оздобили сесійну залу – принаймні, це причина офіційна. Свободівці розвішали червоно-чорні стяги і банер на славу УПА, та регіонали і комуністи образилися і пішли геть.

  Демарш доречний – бо і у спікера, і у лідерів фракцій на цей день були інші плани: круглий стіл за участі єврокомісара в іншій парламентській залі. Тут зібрались усі, кому цікава євротема, навіть лідер комуністів – запевняв комісара ЄС, що Україна в Європу не хоче.

  Петро Симоненко, голова фракції КПУ: «Я информирую об этом Квасневского – я с Квасневским давно знаком, с комсомольских времен».

  Під час цього виступу – посмішки іронії.

  Арсеній Яценюк, лідер фракції «Батьківщина»: «Я узагалі вийшов – так прийнято в цивілізованому світі, коли говорять диктатори. А Фюле – там складнощі перекладу, тому йому було незручно покидати залу».

  Навіть прем’єр Азаров – проєвропейськи налаштований. Але про справу Тимошенко – ані слова. Цю тему першим порушує єврокомісар.

  Штефан Фюле, єврокомісар з політики сусідства: «Ми хочемо бачити чіткий рух у справі Тимошенко».

  Лідер регіоналів каже: уже готові домовлятися.

  Олександр Єфремов, лідер фракції ПР: «Мы готовы работать в этом направлении».

  Володимир Рибак, голова Верховної Ради: «Сідайте, влада й опозиція...»

  Арсеній Яценюк, лідер фракції «Батьківщина»: «Куди?»

  Володимир Рибак, голова Верховної Ради: «Я вам скажу, куди... Працюйте і готуйте закон. Парламент може допомогти, особливо – щодо лікування засуджених, які не мають можливості пролікуватися в Україні».

  Поки у Раді шукають місце для чергових домовлянь про екс-прем’єра – поза її межами перекладають дипломатичну мову, якщо хтось не зрозумів.

  Яцек Саріуш-Вольський, депутат Європарламенту: «Я розумію, що Штефан Фюле має говорити дипломатичною мовою. А я скажу просто: звільніть Юлію Тимошенко, відпустіть її в Німеччину і ніколи більше не ув’язнюйте за політичні переконання. Йдеться не про одну особу, а про принципи демократії, які стосуються всіх. Якщо завтра Тимошенко прийде до влади і ув’язнить Януковича – ми будемо говорити те саме і захищати його».

  Президент Янукович теж запевняє єврокомісара – він думає про Тимошенко і невдовзі вирішить.

  Віктор Янукович, Президент України: «У нас поки що залишилося найбільш болюче питання – це питання Тимошенко. Але місія Кокса-Квасневського працює, ми провадимо спільну роботу, шукаємо шляхи, і я сподіваюся, що найближчим часом ми остаточно визначимося, яким чином вирішимо це питання».

  У тому, що і питання Тимошенко вирішать, і угоду про асоціацію підпишуть – переконані депутати його політичної сили.

  Ірина Бережна, народний депутат, ПР: «Я абсолютно переконана в тому – виходячи з того, які заяви лунають – що так само і це питання буде вирішено. І переконана, що довгоочікувана угода буде підписана».

  Арсеній Яценюк, лідер фракції «Батьківщина»: «Вперше сьогодні за 2 роки ПР вийшла з пропозиціями щодо звільнення Тимошенко».

  Спікер парламенту уже навіть й повірив в нові правила поведінки українських депутатів.

  Володимир Рибак, голова Верховної Ради: «Бійки – це всьо пішло в історію! Ми європейська будем держава і в нас європейський буде парламент».

  Ольга Сніцарчук, Ірина Герасимова, Юрій Усік і Ян Доброносов, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Джоковіч може повторити свій тріумф на тенісному турнірі у Шанхаї
  Наступний матеріал
  Через загибель дитини у Львові затримали чиновника «Водоканалу»
  Теги: