Депутати розійшлись до вівторка – але можуть зібратись за потреби

  Перерва до вівторка: Верховна Рада, після тижня екстрених засідань, пішла на вихідні. Напередодні парламент нагадав підписантам Будапештського меморандуму - вони гарантували цілісність країни.

  Проголосували спеціальну постанову. Спочатку забракло одного голосу. Спікер сказав, що назве прізвища тих, хто не хоче миру – і одразу знайшлось на кількадесят більше підписантів. Але миру таки не хотіли депутати, що обирались у Криму – вони так і не голосували. Інші результати Ради – скасували Мінздох, висловили недовіру Нацраді з питань телерадіомовлення, реабілітували Юрія Луценка, позбавили нових міністрів і прем’єра депутатських мандатів. Поки що сумісниками лишаються голова КМДА і, в той же час, керівник регламентного комітету Макеєнко.

  Через тиждень екстрених засідань у парламенті і зміни влади у цю залу приходить брат підозрюваного у злочині проти людяності – Сергій Клюєв. Посміхається, ручкається і цілується з депутатами. Чи не найдовше спілкується із батьківщинівцем Мартиненком. Про що бесідували – залишається нез’ясованим: кулуарами брат Андрія Клюєва, екс-глави адміністрації президента, не пересувається, його шлях – через урядову ложу.

  А з нагоди появи Януковича у Ростові лідер фракції регіоналів Єфремов відсилає дивитися свою заяву. У ній – назвав Януковича «зрадником».

  Журналіст: «ЗМІ пишуть, що Путін використовує Януковича, як козир у Криму»

  Олександр Єфремов, голова фракції ПР: «Ви самі в это верите?»

  Журналіст: «Кремль вважає його президентом».

  Олександр Єфремов, голова фракції ПР: «Посмотрим, как будет развиваться... Я высказал в заявлении все. Поднимите его и больше мне добавить нечего».

  Ннайнагальніше – Крим. Рада готує постанову: просить Раду безпеки ООН промоніторити ситуацію і гарантувати безпеку і цілісність Україні.

  Олександр Турчинов, голова ВР: «…і провести у раді безпеки ООН засідання щодо України».

  Пропозиція денонсувати харківські угоди із росіянами – не проходить, завершується потасовкою і проханням не істерити в парламенті.

  Микола Томенко, народний депутат, «Батьківщина»: «Давайте без істерик».

  Нестор Шуфрич, народний депутат, ПР: «На майбутнє вимикайте мікрофони, а далі ми розберемося».

  Регіонал намагається заспокоїти.

  Нестор Шуфрич, народний депутат, ПР: «Ні про що більше не йдеться, тільки про розширення повноважень прав автономії Криму. І ні в якому випадку не йдеться про вихід автономії зі складу Україні».

  Геннадій Москаль, народний депутат, «Батьківщина»: «Не слухайте брехню, не було кворуму, рівно 47 голосів – це не кворум».

  Питання номер два – скасування деяких депутатських пільг. Аби допомогти уряду економити – преференціям готують бій. Голосують за скасування – без особливого жалю.

  Борис Колесніков, народний депутат, ПР: «Я даже не знаю, какиє єсть льготы».

  У вічних планах – захмарніпенсії обраних здолати.

  Нестор Шуфрич, народний депутат, ПР: «Немедленно!...А судьи, погрязшие в коррупции, по 70 тысяч получают

  Юрій Дерев’янко, народний депутат, позафракційний: «Наступного тижня має з’явитися такий закон, який би скасував ці пенсії суддям прокурорам. Які спочивають на лавах і отримують десятки тисяч. це на часі».

  В екстреному засіданні, що триває з минулого тижня, перерва - до вівторка. В разі потреби – зберуться на вихідних. Деякі підозрюють: із столиці їх, однак, не випустять.

  Анатолій Близнюк, народний депутат, ПР: «Будь-ласка, хто за це відповідає – дайте команду! Ось я зараз буду їхать, а в Борисполі мене зустрінуть дубинами, і скажуть: куда зібрався, іди працювать!»

  Ольга Сніцарчук, Олексій Тищенко і Ян Доброносов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Уряд зібрався на екстрене засідання, з якого питання – не повідомляють
  Наступний матеріал
  Яценюк закликав Росію повернути війська в Криму на місця дислокації
  Теги:
  Loading...