Інтернет
Інтернет Фото naked-science.ru

Депутати прийняли закон про електронну комерцію

  Це рішення передовсім покликане визнати електронні угоди нарівні з письмовими документами.

  Сьогодні, 3 вересня, Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №0957, який регулює онлайн-комерцію, зокрема інтернет-торгівлю і використання електронних грошей. За відповідне рішення проголосували 235 народних обранців, повідомляє AIN.UA.

  Торік цей закон ухвалював у першому читанні парламент попереднього скликання, після позачергових виборів до ВР його знову внесли на розгляд депутатів. Документ передовсім має на меті визнати електронні угоди нарівні з письмовими документами. Інакше кажучи, такий договір прирівнюється за правовими наслідками до всіх інших способів укладання угоди. Якщо електронна угода (коли покупець бачить публічну оферту на сайті магазину, замовляє і оплачує товар) визнана в окремому законі, тоді онлайн-торгівлі буде простіше спілкуватися з органами влади (наприклад, з податковою, провадити справи в судах).

  Текст законопроекту дає визначення таких явищ, як "електронна угода" ("дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав, пов'язана з використанням ІКТ-систем"), "електронне повідомлення", "інтернет-магазин" (спосіб для реалізації товару шляхом електронної угоди) і так далі.

  У ст. 11 розділу III законопроекту є положення про те, що покупець повинен отримати підтвердження електронної угоди у вигляді електронного документа, квитанції, товарного або касового чека, талона або іншого документа. У чеку повинна міститися така інформація, як: ім'я продавця, його адреса і порядок прийняття претензій щодо товару, гарантійні зобов'язання.

  Закон також зобов'язує укладати всі угоди в онлайн-режимі з використанням "одноразового ідентифікатора" - цифро-літерного коду, який надсилається покупцеві на пошту або мобільний і використовується для верифікації угоди.

  Нагадаємо, 3 вересня Рада прийняла закон, який зобов'язує ЗМІ розкривати інформацію про своїх власників. Цей документ також забороняє резидентам країни-агресора долучатися до створення українських телеканалів. 

  Попередній матеріал
  Профільний комітет ВРУ підтримує корпоратизацію "Укрзалізниці"
  Наступний матеріал
  Порошенко подякував президентові Словаччини за публічну підтримку Сенцова та Савченко
  Теги:
  Loading...