вибори бюлетень
вибори бюлетень zhzh.info

"День виборів": У Македонії та Румунії обирають парламенти

У Гонконгу ж відбуваються вибори членів Виборчого комітету

Позачергові парламентські вибори в Македонії. Після обвинувачень у корупції на адресу керівної партії у країні кілька місяців не вщухали протести опозиції. Нині супротивники чинної влади сподіваються набрати більшість голосів. Обирають парламент і в Румунії. А в Гонконгу голосують за членів Колегії виборців, які у березні – оберуть голову адміністрації району.

Виборчі дільниці у Македонії відкрилися о сьомій ранку за київським часом і працюватимуть до сьомої вечора. Попередні результати стануть відомі вже у понеділок, 12 грудня, а до вівторка виборчі комісії планують підрахувати 100% голосів. Через бойкот опозиційних політсил дату перегонів переносили тричі. Керівну партію та уряд вони обвинувачували у корупції та розкраданні коштів. До того ж, стало відомо, що уряд тепер уже колишнього прем'єра Ніколи Груєвскі масово прослуховував телефони журналістів, політиків, суддів та громадських активістів.

Зрештою на початку 2016-го Груєвскі пішов у відставку, а парламент Македонії у жовтні оголосив про саморозпуск. Нині за голоси виборців змагаються 11 партій. Головні конкуренти – керівна "Демократична партія за македонську національну єдність" та опозиційна "Соціал-демократична спілка Македонії". За перебігом волевиявлення стежать 7,5 тисяч місцевих спостерігачів і майже 700 іноземних.

Обирають парламент і в Румунії. За попередніми даними, явка майже удвічі нижча, ніж під час попередніх виборів у 2012 році. У двопалатному парламенті Румунії – 176 сенаторів та 407 депутатів. Основна боротьба розгортається між "Соціал-демократичною партією" – переможцем попереднього волевиявлення, та пропрезидентською "Націонал-ліберальною партією". За даними соцопитувань, соціал-демократи можуть набрати від 40% до 44% голосів. Втім, за даними експертів, сильним конкурентом цим політсилам може виявитися створений цьогоріч "Союз порятунку Румунії", який обіцяє виборцям запровадження кардинальних реформ.

У Гонконгу обирають членів Виборчого комітету. До нього увійдуть 1200 людей, які у березні голосуватимуть за голову адміністрації Гонконгу. Чинний керівник адміністрації Лян Чжень-ін – який обіймає посаду з 2012 року, відмовився балотуватися на другий термін. За даними виборчкому, перегони відбуваються спокійно. Раніше у Гонконгу спалахували масові протести проти втручання Китаю в політичне життя району. Протягом останніх місяців Чжень-ін сприяв звільненню з місцевого парламенту політиків, які виступають за незалежність Гонконгу. 

Варвара Міранкова, "5 канал"

Попередній матеріал
Німецькі спецслужби викрили російських хакерів у зламі серверу бундестагу
Наступний матеріал
Макфол: Втручання РФ в вибори у США треба розслідувати
Теги:
Loading...
"Кольорова революція" в Македонії: у Скоп'є відбулась акція протесту

"Кольорова революція" в Македонії: у Скоп'є відбулась акція протесту

У Македонії вже п’ятий день протестують тисячі демонстрантів

У Македонії вже п’ятий день протестують тисячі демонстрантів

Міністр внутрішніх справ Румунії подав у відставку через корупційний скандал

Міністр внутрішніх справ Румунії подав у відставку через корупційний скандал

Масовий протест у Гонконгу: Тисячі людей вийшли на вулиці проти запланованих змін до Конституції

Масовий протест у Гонконгу: Тисячі людей вийшли на вулиці проти запланованих змін до Конституції