5 канал

День радикальних гасел і закликів у ВР – як це було

  Сьогодні у сесійній залі парламенту говорили про день жалоби, про трагедію під Волновахою, про потребу визнати терористів терористами і про марш миру.

  З хвилини мовчання за загиблими під час теракту у Волновасі розпочинають засідання. Президію і трибуну оздобили писаними від руки плакатами із слоганом "Я – Волноваха" на манер паризького. Депутати запросили колег на антитерористичний марш у Києві. Ідею зібратися в найближчу неділю виказують користувачі соцмереж. Також депутати повигукували патріотичні гасла, і навіть відому кричалку про Путіна.

  Оголосити 15 січня Днем жалоби – з такою ідеєю Рада має звернутися до Президента, вважає комбат і депутат Андрій Тетерук. а також – розібратися із визначенням про терористичний характер самопроголошених "ДНР" і "ЛНР", і підтримати Президента в тому, щоби світова спільнота також визнала їх терористами.

  Тож депутати розробили звернення до світу – аби мовчки не спостерігав за подіями на Сході України, і назвав терористів – терористами, продовжив політику санкцій проти Росії і вивчили можливість для надання Україні військової допомоги, і продовжили політику невизнання незаконної анексії Криму.

  Тим часом, сама Рада досі не визнала "ДНР/ЛНР" терористами і російськими агентами.

  У грудні міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус заявляв, що Україна має першою юридично визнати так звані республіки терористами. Терористичними ці організації досі офіційно назвала лише Генпрокуратура. В Раді ж такий законопроект тільки зареєстрований – хоча депутатам уже здається, що й вони за це голосували ще за попереднього скликання.

  Утім, це не відповідає дійсності: законопроект так і залишився в планах. Депутати озвучують чимало альтернативних ідей боротьби із Росією – але до голосування поки не доходить, як і ідея Тимошенко відмовитися від співпраці з СНД.

  А от звернення до світу – проходить руками коаліції. Ті ж, хто називають себе у цій Раді "Опозиційним блоком", темою не зацікавилися – їх не було у залі ані під час слухання звернення до світу через події на Сході, ані під час голосування.

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік і Ян Доброносов, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Франція відправляє авіаносець на боротьбу з ІГІЛом
  Наступний матеріал
  Завтра опівдні відбудеться хвилина мовчання у пам'ять про Волноваху
  Теги: