5.ua

Чи потис Порошенко руку Путіну – версії різняться

  Петро Порошенко та Володимир Путін зустрілися під час церемонії святкування 70-ї річниці висадки союзників у Нормандії, а от чи потиснули руки – такі лишається загадкою.


  До двосторонніх зустрічей на урочистостях у Нормандії прикута чи не більша увага, ніж до самих святкувань. До і після церемоніального обіду, візуальних і театралізованих дійств політики говорять про Україну. Відзначаючи висадку союзників у боротьбі з нацизмом на французькому узбережжі сімдесят років тому – шукають шляхів, як спинити бойові дії на сучасній карті Європи, тобто нинішнє кровопролиття в Україні.

  Найбільш дражливі перемови на цих урочистостях спланували Ангела Меркель та Франсуа Олланд. Саме вони, після тривалих і секретних дипломатичних переговорів, ініціювали 15-хвилинну зустріч між новообраним українським Президентом та главою Кремля. Чи подав Порошенко руку Путіну? Фото- та відеосвідчень цьому поки що немає. І очевидці зустрічі кажуть – таки ні. А от за даними офісу французького президента, Порошенко і Путін поговорили, як два серйозні лідери, все ж потиснули один одному руки і погодилися, що домовленості про примирення між українською армією та проросійськими сепаратистами мають розпочатися уже за кілька днів.

  Шанс переосмислити власну політику дав Росії і британський прем'єр Девід Камерон, що напередодні не потис руку російському президенту. Він нагадав: "Події 40-х років минулого століття нагадують нам, що потрібно разом відстоювати свободу та безпеку. Так, сьогодні у нас є деякі розбіжності у поглядах із Росією, але не можна забувати, що Радянський Союз був нашим союзником у боротьбі проти тиранії нацизму. Спільні дії цілої низки держав, і зокрема Росії, дозволили наступним поколінням жити у мирі та демократії".

  У церемонії в Нормандії взяли участь чільники 19 країн – учасниць війни. Обраний президент України був запрошений іще до своєї інавгурації – як спеціальний гість французького президента. На поріг маєтку Шато де Бенувіль, де зустрічали гостей, він ступив другим, одразу після прибуття королеви Єлизавети ІІ.

  Нонна Стефанова, Ольга Дацюк, "5 канал".

  Попередній матеріал
  ЦВК зареєструвала трьох нових народних депутатів
  Наступний матеріал
  На Луганщині терористи захопили військову частину