Чи існує коаліція у ВР? КС розпочав слухання справи

  Чи існує коаліція у парламенті? Відповідь на це запитання має дати Конституційний Суд. У четвер там - за участю представників коаліції, регіоналів та Президента - розпочали слухання справи. Судді розглядатимуть подання 105 депутатів від фракції Партії регіонів. Вони просили тлумачів Основного Закону пояснити: чи може існувати коаліція, якщо до неї входять менше 226 депутатів. Утім судді одразу дали зрозуміти: вони обмежаться лише офіційним тлумаченням.
  Судді не можуть зарадити опозиції. Відповідей на питання - щодо припинення діяльності цієї коаліції - вони не даватимуть. Лише обіцяють розтлумачити - що таке коаліція. ПОяснюють, усе інше - непідвідомче КС. Самі запитують -  у чому проблема ради?

  Іван Домбровський, суддя КС: "Кілька днів назад ВР дружно зібралася, і незажаючи ні на щоголосувала зміни до закону про Дрежбюджет. То яка проблема існує? політична - небажання? чи правова?"

  Олена Лукаш: "Небажання сприймати реальність - особами , які поспішили назвати себе демократичною коаліцією!"

  Під реальністю опозиція розуміє число 225, недостатнє для того, щоби коаліція звалася коаліцією. Після виходу з її лав нашоукраїнця Бута та бютівця Рибакова - опозиція чи не на кожному засіданні намагалася втерти носа опонентам: без голосів меншості - голосування були нерезультативні. Однак коаліція повна віри у свою міць. Нашоукраїнець Ключковський доводить суду, що заяви про вихід із коаліції двох відщепенців нічого не значать. Адже коаліція - це зібрання фракцій, а не депутатів. Тому і відкликати свої заяви про вхід у це зібрання - пуста справа.

  Олена Лукаш, народний депутат, ПР: "Ми довго думали, що чорне - не біле, а 225 - не 226... Тепер договорилися , що підписи узагалі не треба було ставити під коаліцією".

  Андрій Портнов, народний депутат, БЮТ: "Конституцією достатньо врегульоване це питання. Для того , щоби діюча коаліція існувала і виконувала свої функції.Які наслідки будуть за результатами цього рішення КС? Я думаю - певна перегрупування в парламенті і ті політичні сили, які фактично шантажуть парламент, отримають відповіді на свої питання, і тільки після цього можна буде конструктивно працювати".

  Коаліція - у колізіях. Судді мають достатньо часу, аби зясувати, існує парламентська більшість чи ні. Політичну ж відповідь на це питання можна очікувати з 2 вересня, коли збереться Верховна Рада.
   
  Ольга Сніцарчук. Олександр Дмітрієв, 5 канал
  Попередній матеріал
  Гавриш: Уряд погано виконує доручення РНБО
  Наступний матеріал
  МНС: Досі без газу - 18 постраждалих від повені населених пунктів
  Теги:
  Loading...