Чи бути широкій коаліції? (репортаж)

  Широка коаліція - буде чи ні: інтрига парламентського тижня. У фракції Партії регіонів підтверджують перемови щодо створення нової парламентської більшості. У Блоці Юлії Тимошенко називають ці розмови чутками й вигадками. Лідер фракції Іван Кириленко каже: до жодних спроб переглянути коаліційний формат фракція не вдається. А от регіонал Олександр Єфремов твердить - про переформатування усе ж намагаються домовитися, однак остаточного рішення ще не ухвалено. Переговори, каже депутат, тривають між усіма парламентськими силами. Голова Верховної Ради каже - його фракція ще не визначилася, чи братиме участь у переформатуванні коаліції.
  Ольга Сніцарчук, 5 канал: "Нічого не чули, не бачили, не домовлялися.. Чутки про широку коаліцію усе ширяться, її анонсують навіть цього тижня, а самі потенційні коаліціанти - усе ще з ореолом загадковості".

  Дізнатися останні коаліційні настрої йде на погоджувальну Раду спікер. Сам, каже, уже все знає.

  Щось буде, якщо схвалять домовленості, кажуть регіонали. До цього часу лише вони твердять на камеру: перемови усе-таки є. За винятком лідера Віктора Януковича. Минулого тижня він заявив - переговори зупинені, а після цієї фрази журналісти написали: у спільній угоді БЮТ і регіонів уже майже усі крапки розставлені.

  Лідер БЮТівців відмахується від запитань союзників. Каже - змучився від цього питання. Журналістів переконує - усі розмови про спільний проект Конституції, як і про спільний план дій БЮТівців та регіоналів до 2024 року - лише байки.

  Натомість у порядку денному є законопроект про Всеукраїнський референдум. Раніше Президент пригрозив: якщо хтось забажає змінювати Основний Закон - він одразу спитається думку народу.

  Уже кілька днів ЗМІ активно обговорюють: БЮТівці і регіонали запланували обрати Президентом Віктора Януковича - у Парламенті. А прем`єр Юлія Тимошенко не проти розширити свої повноваження. Серед чуток про спільні плани: продовжити роботу цього складу Парламенту до 2014 року, а наступну раду обирати вже у два тури. Для усіх цих змін треба поспішити: попередньо їх потрібно ухвалити ще на цій сесії і направити у Конституційний суд. За версіями, крім того, що не встигнути, перемовники найдужче бояться: одне одного.

  Ольга Сніцарчук, Дмитро Большаков, Андрій Поставець та Володимир Леонов, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (10.4Мб)
  Попередній матеріал
  Помер один з основних свідків у справі Ґонґадзе
  Наступний матеріал
  Пасажирський літак зник біля атлантичного узбережжя Бразилії (репортаж)
  Теги:
  Loading...