Фото podrobnosti.ua

Чуркін зажадав від Києва "звільнити" 7 українських міст та запевнив, що права людини – не на часі

  Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін вимагає від Києва "звільнити" 7 українських міст на Донбасі.

  Про це він заявив у п'ятницю під час засідання Ради Безпеки ООН, повідомляє "Укрінформ". "4 грудня українська сторона самовільно та попри наявні домовленості захопила сім населених пунктів, які на момент підписання комплексу заходів перебували в буферній зоні та досі не контролювалися жодною зі сторін", - заявив російський Чуркін. Він зауважив, що Москва, яка начебто не бере участі у війні, розглядає ці дії як провокаційні. "Українські війська з цих населених пунктів мусять бути виведені", - вимагає Чуркін. Також він традиційно звинуватив українську сторону в регулярних обстрілах позицій російських окупаційних військ.

  Окрім того Чуркін висловив недовіру помічнику Генсека ООН з прав людини Івану Шимоновичу, бо права людини на окупованих територіях Донбасу – начебто не на часі. "Доповідь його місії має обговорюватися в Раді з прав людини в Женеві. Повернення до цієї теми зараз – це спроба відволікти увагу від найважливішого на сьогодні завдання: організації комплексу заходів з виконання мінських домовленостей", - запевнив він.

  Обурив його і дводенний візит до Києва віце-президента США Джозефа Байдена. Зокрема, російський Чуркін запідозрив, що таким чином досягаються "нечистоплотні геополітичні цілі" в регіоні.

  Також традиційно російський представник розповів про свої видіння "екстремістських та неофашистських настроїв" в Україні, переслідування інакомислячих та страти без суду.

  Нагадаємо, у Нью-Йорку у п'ятницю відкрилося засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні. Доповідачі закликали обміняти всіх заручників на Донбасі до Нового року, та виконувати Мінські угоди, які залишаються найкращою можливістю вирішити конфлікт.

  Попередній матеріал
  Нардеп: Яценюк не може звітувати, поки ми не побачили бюджету
  Наступний матеріал
  Український футболіст виставив на аукціон медаль Ліги Європи - кошти підуть на потреби АТО
  Теги:
  Loading...