5.ua

Через можливі перевибори ВР депутати перестали ходити на роботу  Розпал робочого дня – хто фазенди розглядає, а хто – узагалі казна-де. Під куполом гарують хіба що робітники – готують ложі для суботньої інавгурації. На порядку денному питання – де всі?

  Депутатів у залі – сто із чотирьохсот п’ятдесяти. І кожного цікавить тільки одне: "Будуть чи не будуть перевибори, якщо будуть – то коли. Всі один одному в кулуарах задають одне і те ж питання. На порядок денний майже не дивляться – це все відійшло в тінь" – каже екс-регіонал Володимир Макеєнко.

  Тому парламент виробив нову моду ухвалення законів – практично всліпу. В.о. голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв розповідає: "Традиція вже в залі: вівторок і четвер – дні голосувань. Тому зараз обмежиться обговоренням, а голосування буде в четвер, коли буде максимально наповнена зала". Від відповіді на питання, як будуть голосувати не знаючи, що обговорювали – депутат чітко відповісти не зміг.

  В залу наболіле періодично проривається – з нервами і страшилками. Регіонал Левченко лякає: не терористи і сепаратисти, а саме парламентські перевибори, начебто, відторгнуть від України мешканців Донбасу, та ще й узаконять – як він це назвав – "відхід Криму".

  Однак інші депутати вважають, що не хочуть перевиборів ті, хто розуміє свої невисокі шанси знову стати обранцем. Ударівець Павло Розенко називає це "істерикою" і пояснює: "На президенті люстрація не закінчується, вона тільки починається, і ми робимо усе, щоб були якомога швидше парламентські вибори". Саме через – каже Володимир Макеєнко – і є такі проблеми із присутністю депутатів у ВРУ: "Якщо будуть (вибори – Ред.) і хтось себе не бачить, то з явкою будуть проблеми. Приблизно так: встає депутат, бере карточку: "Да пішов я звідси", – і все.

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік, Ян Доброносов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На "Діамантовій лізі" Україну представлять восьмеро легкоатлетів
  Наступний матеріал
  Прикордонники розповіли, як з боєм проривалися з оточення