5.ua

Частину диктаторських законів скасували, щодо амністії – не домовились [відео]

  На завтра перенесли народні обранці продовження позачергової сесії Верховної Ради. Під час перерви опозиція і влада не змогли дійти згоди щодо закону про амністію для всіх затриманих за участь у масових акціях протесту. 

  Нагадаємо, цей документ депутати мали розглядати сьогодні о 16-й. Крім того, планували утворити тимчасову комісію для напрацювань змін до Конституції – адже повернення до парламентсько-президентської форми правління вимагає опозиція і Євромайдан.

  Уранці обранці скасували більшість законів, які люди вже охрестили диктаторськими. Рішення у парламенті підтримав 361 депутат. Серед скасованих – зміни до закону про судоустрій та статус суддів, заборона їздити у колоні більше 5 машин та інші. Одразу після голосування за скасування законів 16-го січня депутати повернули 4 з них. Ідеться, зокрема, про відповідальність за осквернення пам’ятників борцям з фашизмом в роки Другої світової війни та заперечення злочинів нацизму. Під час цього голосування кнопки вже не натискали свободівці.

  Арсеній Яценюк, лідер фракції «Батьківщина»: «Всі закони, які мали репресивний характер, всі скасовані».

  Віталій Кличко, лідер фракції «УДАР»: «Нам потрібно ще підняти питання про амністію для скасування переслідування всіх демонстрантів, це дуже важливо. Також дуже важливо погодити питання конституційної реформи 2004 року».

  Олег Тягнибок, лідер фракції «Свобода»: «Ми маємо вже скасовані закони, які голосувалися 16-го січня неконституційним способом, не усі закони, але ібльішсть. Маємо заяву прем’єр-міністра про його відставку, а відповідно – під відставку підпадає весь уряд. Поки що немає підпису президента – я так розумію, що йдуть переговори».

  Олександр Єфремов, лідер фракції ПР: «Ни одна сторона не является проигравшей, ни другая не является проигравшей. В целом, я думаю, выиграло наше общество, государство, выиграли люди, найден компромисс».

  Вадим Колесніченко, нардеп, ПР: «Во фракции было разрешено свободное голосование. Что будет руководство – меня не интересует, у меня есть своя позиция и я не собираюсь никому угождать».

  Попередній матеріал
  Янукович прийняв відставку Азарова (оновлено) [відео]
  Наступний матеріал
  На Євромайдані насторожено сприйняли голосування у ВРУ [відео]
  Теги:
  Loading...